Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 167 cm magasságomhoz soknak...

167 cm magasságomhoz soknak számít a 62 kg? Vastag a csontozatom és sokszor mondják azt, hogy e miatt nem is lehetne lefogynom úgy, hogy vékony legyek. Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok és azért írtam ezt a kérdést, hogy megtudjam, hogy soknak számít-e a testtömegem a magasságomhoz és életkoromhoz. Kábé mennyi kilónak kéne lennem, hogy vékony legyek? (Vastagcsontozatúakhoz szól ez főleg..) Amúgy 5 évig sportoltam, úgy hogy izom az van rajtam.

2015. júl. 23. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Miért szeretnél vékony lenni?

Szép legyél és egészséges! Ha valaki túl kövér, érzi, hogy fáradékony, nehéz a teste. Ha valaki túl sovány, azt is ugyanúgy érzi és a szervezet immunrendszere mindkét esetben gyengébb. Ez a tömeg a magasságodhoz, a korodhoz is ideális, főleg, ha sportoltál!

Nem kell csontvázzá válnod, mert az még ronda is!!!

2015. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem a suly szamit, hanem, hogy hogyan oszlik el es, hogy mennyi az izom. Szerintem nem sok de Te erzed.
2015. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem számít soknak. Persze, nem vagy csont és bőr, de ez az arány pont a "formás" kategória. Próbáld meg elfogadni önmagad, és ne akarj mániákusan vékony lenni.
2015. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A vastag csontozat se sokkal nehezebb, az nem sokat számít (persze ha széles valahol acsontod, akkor ott sose leszel keskeny, ez világos, lefogyni természetesen le tud mindenféle csontozatú ember), inkább az izomtömeg.


Kicsit sok a számok alapján, de ezt látni kell, a számok alapján csak saccolni lehet, illetve az extrémebb esetekben lehet megmondani, hogy tuti sok vagy kevés, ilyen egész normális számoknál nem. Azt írod, még látható nyoma van a több év sportnak, úgyhogy nem hinném, hogy sok felesleged lenne. Egy szinte semmi izmún már bőven lehetne háj ekkora súllyal. Kifejezetten vékony, gondolom, Te sem lehetsz eme számokkal, de az nem baj. De pont nem lehet megmondani a fentiekből, hogy mi a helyzet.

Ja és ha van pár kiló felesleg valakinek az elképzelése, ízlése szerint, de az jól oszlik el, s elégedett vagy az alakoddal, minek fogynál? Ha viszont van 4 kiló felesleg s az mind hason, miközben a test többi része maga a tökély, az képes rosszul kinézni (már 2 kiló is, a párom ilyen s én is hasra hízom először, ráadásul az az egészségtelenebb fajta hízás, a szerveket is érinti, úgy tudom).

2015. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Az a lényeg, hogy neked megfeleljen ha jól érzed így magad akkor jó. Nem kell lefogynod de az alakod sokat változhat sportolással és nem is kell sokat.

Heti 3 alkalommal futás vagy biciklizés meg egy kis torna naponta vagy kétnaponta 10 perc.

Így elég hamar eredményt tudsz elérni. A fiuk pedig futnak majd utánad :))

2015. júl. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem jó alakod lehet így!:)

Én is 167 vagyok és csak 47 kiló. Vékony vagyok, szeretnék hízni de nem tudok.

13 évesen 55 voltam aztán valamiért lefogytam 11 kilót és azóta ennyit sikerült visszaszedni.

Nem fogyóztam, mert akkor is meg voltam elégedve a súlyommal. :)

20/L

2015. júl. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszokat! ^^
2015. júl. 24. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!