Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudom, hogy a lencse hüvelyes,...

Tudom, hogy a lencse hüvelyes, de akkora hasfájást okoz, hogy na, meg rossz gyomrot, esetleg hasmenést. Pedig szeretem. A bab és a többi hüvelyes miért nem? A lencse miért nem jó nekem?

Figyelt kérdés
2015. aug. 6. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán a főzendő összetevőkkel van gond. Nem magával a lencsével. A babot általában rágja az ember, a lencsét viszont egészben nyeli le. Pl. a műtrágyás só is okozhat ebből eredően problémát, mert az emésztéshez nincs megfelelő mennyiségű nyál. Így a biogázerjesztő baktériumoknak jobban kedveznek a körülmények, mint a többi élőflórának.
2015. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az összetevőkkel nincs baj, mert mindegyiket eszem külön-külön is. Csak a lencse csinálja....
2015. aug. 7. 08:58
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én is szoktam külön, magában főzni például hüvelyes magot. a Lencséről tapasztalom, h erős tisztító hatása van, ami valahol jót is jelent. Van, h fájdalommal jár a túl erős tisztító hatás.


Ezen felül a hüvelyesek általában szélképzőek, viszont vércsoporttól is függhet, kinek a szervezete mit bír el (a tied a babot igen, a lencsét ezek szerint nem annyira), és egyéni paraméterek is.

2015. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor erőltessem /nagyon szeretem/ vagy elkerüljem?
2015. aug. 10. 17:12
 5/5 anonim ***** válasza:
A lencse finom kisebb mennyiségben is, én pl. céklalevesbe teszem, de rizsbe is keverhető... Kompromisszumos megoldásnak nem lehetne jó az ilyen, hogy eszed, de kis mennyiségben? Akkor valószínűleg nem okoz akkora bajt.
2015. aug. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!