Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől van az a ritka szúró...

Mitől van az a ritka szúró érzés, amikor hirtelen innál sokat, de az első korty után nagyon erős szúró érzés támad a gyomorszáj, tüdő alsó része környékén?

Figyelt kérdés

Nálam nagyon ritkán fordul elő de ma amikor hazajöttem a melegről, inni akartam és éreztem ezt a szúró, belenyilaló érzést. Ilyenkor a további kortyok csak méginkább szúrnak, kell várni egykét percet, hogy elmúljon ez a hatás.

Ez valamilyen feltétlen reflex?



2015. aug. 14. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így konkrétan egyetlen orvosi könyvben sem olvastam még. A tápcsatorna idegrendszerének működése rendkívül összetett és ma sem minden részletében tisztázott. De talán végezhetsz néhány kísérletet, hogy néhány alapvető következtetést levonj. Pl. mindig ugyanannyi idő után lép fel ugyanaz az érzés, ami ugyanannyi idő alatt cseng le? Ha igen, akkor valószínűleg van egy jól meghatározott biológiai oka.


Véleményem szerint a meleg abban játszik szerepet, hogy nagyobb vehemenciával iszol alacsonyabb hőmérsékletű folyadékot és a tested ekkorra már jelzett folyadékhiánytól szenved. A folyadékhiány miatt változhatnak a testfolyadékod ionszintjei, amik befolyásolhatják a nyelőcső és a cardia izmainak működését, pl. lassabban ernyednek el, vagy eleve összehúzottabb állapotban vannak. Emiatt a hirtelen sok folyadék helyileg kifeszíti a falat, és ezt a környező idegrostok fájdalomjelként továbbítják az agyadba, ahol kialakul az érzet.


Feltétlen reflexnek nem szívesen nevezném, mert az egy objektivizálható tudományos fogalom. A jelenleg leírt tüneted pedig egy bizonytalan testi szenzáció. Fogalmi vitákba nem szívesen bocsátkoznék, aki akarja, nevezheti reflexnek. Számomra viszont az mást fejez ki,

2015. aug. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!