Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van értelme a candida diétának...

Van értelme a candida diétának ekcémára?

Figyelt kérdés
Ekcémás vagyok, aminek egyelőre senki nem tudta kideríteni az okát. 3 éve állapítottak meg nálam lisztérzékenységet, azóta tartom a diétát, először el is múlt tőle, aztán rá egy évre visszajött. Csináltam itthon Candia5 tesztet, pozitív lett. Elmentem a háziorvoshoz, mondtam neki a tesztet, erre javasolta, hogy próbáljam ki a diétát, de nagyon bizonytalan vagyok. 2 hétig próbálkoztam betartani a szabályokat, de csak annyit értem el, hogy elment az életkedvem és folyamatosan éhes voltam. Tudom, hogy 3-6 hónapig kell tartani, de így, hogy még lisztérzékeny is vagyok, nagyon nehéz. Ráadásul sok helyen olvastam, hogy ez is csak divat, orvosilag nincs is alátámasztva. Mondjuk elég gyanús, hogy minden olyan egészségesnek kikiáltott, hagyományos ételek helyett használható termék (pl. a stevia meg az űtifűmag héj) rettenetesen drága. Szóval sajnos sokkal meggyőzőbb számomra az, hogy ez egy jó üzlet, mint hogy tényleg működik. De ha még működik is, akkor se elég 6 hónapig tartani. Már lassan nem tudom eldönteni, hogy az ekcéma a rosszabb, vagy az, hogy valójában nem ehetnék meg szinte semmit :(

2015. aug. 14. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Gasztro 825 probiotikummal visszaszoríthatod az elszaporodott candida gombát. Az ekcémára szedjél Flavogardot, vitaminokat, immunerősítőket. Laktózérzékeny nem vagy?
2015. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Laktózérzékeny még szerencsére nem :) (Egyébként próbáltam már a liszt mellett elhagyni a tejet is, de nem lett jobb.) Köszönöm a tippet, ezekről még nem hallottam.
2015. aug. 14. 21:03
 3/3 anonim válasza:

Én nagyon durván ekcémás vagyok, és rengeteget szenvedtem, bennem is sokszor felvetült a kérdés, hogy melyik a rosszabb, az ekcémám, vagy az, hogy nagyon oda kell figyelnem mit eszek.:D

Eleinte én is candidáztam, de egy idő után megint elkezdődtek a problémáim (pár évvel később), bár nem igazán tartottam akkor már. Egy betegség szerűség miatt újból elkezdtem diétázni, csak akkor már a paleot válsztottam. Nagyon kemény, és nekem is szenvedés volt, mire "megszoktam", de sajnos muszáj, az ekcémám miatt is. Hogy mennyire hülyeség, mennyire divat, azt döntsd el, nem akarlak rábeszélni (mindenesetre én személy szerint ajánlom, mert nekem bevált, és tudnék más példát is ismerettségi körömből).


Tapasztalataim szerint a paleo sokkal jobb, mint a candida, nekem elmúlt az ekcémám, és csak akkor jön elő újra, ha hosszabb ideig nem tartom a diétát.

És mindkettő mellett kell enni vitaminokat plusszba.:)

2016. márc. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!