Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kávéról leszokás a legtöbb...

A kávéról leszokás a legtöbb embernek tényleg könnyen megy?

Figyelt kérdés

2015. aug. 15. 00:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nekem elhatarozas utan azonnal. Pedig napi 3-at ittam + energiaital.
2015. aug. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én 20 évig napi 5-6 kávét ittam, és egyik napról a másikra simán ment.


Azzal áltattam magam, hogy alacsony a vérnyomásom (az is 110/70), és így "kell". Nos nem kell, sokkal frissebb vagyok kávé nélkül. KV helyett egyszerűen első körben kólát ittam, igen, cseberből vederbe, de a kávézás procedúráját megszüntette. Már csak sima csapvizet kortyolgatok :)

2015. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát én abba belebuktam :)

A dohányzásról gond nélkül leszoktam, de a kávéról nem tudtam...

Terhességeim idején próbáltam redukálni, úgy, hogy csak reggel iszom egy kapucsínót, de az lett, hogy remegtem, fájt a fejem, ideges voltam, dekoncentrált, remegtem, elvonási tüneteim voltak.

Előtte napi 3 erős kávet ittam.

Nem bírtam ki, sóvarogtam, remegtem a kávéért. Az orvos is mondta, hogy semmi probléma a kávéval terhesen sem, csak nem napi 5.

Biztos függő vagyok, ugyanazon szint eléréséhez egyre több kell, mar napi 3 erős kávé, plusz 2, 3:1-ben kávé a napi adagom.

Vérnyomásom oké, nem is akarom mérsékelni, főleg hogy sorra derülnek ki a jótékony hatásai.

Ha a doki tiltaná akkor letenném, de lehet csak elvonóval menne:D

Cigiről leszokas az semmi volt a kávé elvonási tünetekhez képest.

2015. aug. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Reggelente meg gyümi levet és zöld teát iszom.
2015. aug. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#3: Irigyellek. Nem a kávé semmi nem volt, a cigiről sajnos nem tudok leszokni. SOkszor 1-2 hétig nem szívok, de utána mintha mi sem történt volna, megy a napi doboz.


Üzenem minden tininek, NE akarjatok cigizni, mert ronda, undorító szokás, és rettentő nehéz megszabadulni tőle.

2015. aug. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Így van 5-ös, el sem szabad kezdeni, mert a heccből, birkaszellemből elkezdett dohányzásból észrevétlen lehet függővé válni. Nem is hianyzik már.


A szerencséről meg annyit, hogy szintén terhességem alatt fenyegető koraszülés miatt az izomgörcs oldására nyugtatót adtak, arról fokozatosan kellett volna megválnom, de elfelejtettem, és egyből elhagytam, és ott sem voltak elvonási tüneteim, sőt semmi hatásat nem éreztem a szedésénél a a görcsök elmaradásan kívül.

Szóval, erre azt mondta a doki, hogy van aki a nyugtatokra, alkoholra, heroinra kattan rá jobban, van aki a felpörgető dolgokra, mint koffein, kokain, ez egyénfüggő.

Úgy latszik én a felpörgető dolgoktól lennek függő.

2015. aug. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6: Köszönöm. Én sajna a nikotinról nme tudok végleg lejönni. Még nem voltam terhes, akkor lehet menne, nem tudom.


32N

2015. aug. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még annyit a függőségekről, hogy 1x pánik betegség miatt fél évig ettem napi 2 mg Rivotrilt, 2 hét alatt abba hagytam, minden elvonási tünet nélkül.

Úgy látszik, nekem a nikotin a kemény dió :(

2015. aug. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kávé nem okoz olyan mértékű függőséget, mint mondjuk a cigaretta. Lehetnek elvonási tünetek, de ált. enyhék és csak egy hétig tartanak.

De amúgy napi 1-2 kávé nem káros, sőt...

2015. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia 7-es, 6-os és 3-as vagyok :-)


Több mint 10 évig dohányoztam, napi 1-2 dobozzal, attól függően hogy mentem-e bulizni vagy nem. Párszor megfordult a fejemben hogy leszokom róla, de az tartott vissza, hogy féltem a kudarctól. Az volt a fejemben , hogy nem lennék rá képes, nem bírom ki, nem akarok elvonási tüneteket, kvázi elkönyveltem magam lúzernek.

Aztán mikor terhes lettem egyszerűen nem gyújtottam rá, és egyetlen egy kösza gondolatom volt csak a leszokásról akkor, hoyg tökmindegy hogy nekem milyen szar lesz, de akkor sem fogok rágyújtani a baba miatt. Magamban sem volt többet téma a leszokás, eszembe sem jutott rágyújtani , és egyszer sem hiányzott, nem voltak elvonási tüneteket. Jóval szülés után az első baráti összejövetelnél volt először vágy, mikor sört ittam, de ez csak egy pilanat volt, már társaságban sem hiányzik.

Azt gondolom ennek az elhatározásnak igazán mélyről kell jönnie, kb elvi kérdés szinten, meggyőződéssel, hittel, amúgy kudarc. Nekem a gyerekem volt az elvi kérdés :-)

Sikerülni fog, találd meg a célt magadban!


Szerintem nem kéne általánosítani, hogy a nikotin erősebben addiktív mint a koffein. Akkor is ha brittudósok megállapították, baromira egyénfüggő szerintem, nekem pl a nikotin semmi volt, a koffeinről meg nem tudtam leszokni.

2015. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!