Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A C vitamin csak a skorbut...

A C vitamin csak a skorbut elhárítására alkalmas, egy klinikai onkológus szerint. Igaza van?

Figyelt kérdés

Dr. Bíró Krisztina: a klinikai onkológus az Országos Onkológiai Intézet Belgyógyászati-Onkológiai és Klinikai Farmakológiai Osztályának főorvosa, és szabadidejében sokat foglalkozik a különféle alternatív kezelésekkel és rákmegelőző(nek mondott) módszerekkel, az interneten keringő tévhitekkel és a kezelések sikerét is sokszor akadályozó híresztelésekkel


""Mint azt a szakember az általa ismertetett kutatások eredményeit alapul véve elsők között elmondta, a C-vitaminnal kapcsolatos állítások zöme ferdítés, ugyanis a vitamin legfontosabb indikációjának nincs köze a daganatos megbetegedésekhez. Amire leginkább való, az a skorbut kiküszöbölése és megelőzése, egyéb esetben, kiegyensúlyozott táplálkozás mellett - ahogy a szakember fogalmazott - se nem ártott, se nem használt a legtöbb vizsgálat során. " és Nem ajánlott az extra (C-)vitamin-pótlás se :/"


[link]


Akkor eddig hazudtak arról, hogy vitaminokat szedni ilyen meg olyen egészséges? Mi változott? Ha semmi, hogyan nyilatkozhat ilyet egy vezető onkológus, úgy hogy helyre sem javítják?


2015. aug. 16. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

van az a pénz!!!!

a kemoterápia jó biznisz.

ha valakinek vmi baja van, legjobb, ha piróbálja magán az extra dózist, ha se nem árt, se nem használ, akkor semmi baj, de ha használt, akkor nyert.

2015. aug. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is pont arra gondoltam amit írtál, hogy ez biznisz. Bár a kérdésem arra is vonatkozik, hogy a kijelentés és körülírása szerint a C Vitamin az influenza és meghülés kezelésére, abból gyorsabb felépülésére sem használható, ha igaz amit mondott a hölgy és semmi másra sem, hisz csak a skorbut elhárítására jó szerinte -.-
2015. aug. 16. 15:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy lehet ilyeneket nyilatkozni ? Senki sem javítja helyre és fel sem szólaltak, hogy hülyeség, amit terjeszt az emberek felé. Akkor ennyi? A tudomány, akadémia lefeküdt a pénznek ??????? :/
2015. aug. 16. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:

persze :) e-vitaminnal karöltve a koleszterined is rendbe rakja úgy-ahogy. Ugye háziorvos már ezt is javasolja. Segít a kálcium felszívódásában, segíti a NAC hasznosulását (ha szeded). STB STB



Rák kezelésében inkább az intravénás c-vitamin felé kéne kacsintani. >10g egyrészt nem fog szájon át hasznosulni, másrészt okozhat fura "mellékhatásokat".

2015. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez a főorvos is csak egy orvos. Lefordítva: A gyógyszermaffia egyik katonája! Nem kell őt bántani, vszínű neki már az egyetemen is ezt tanították (az egyetemeket a gyógyszermaffia pénzeli), vagy 1szerűen csak parancsot teljesít. Az állítását rengeteg papírral be is tudja bizonyítani. De csakis az számít mit mond a gyakorlat.

/Egyébként is sztem a mai orvosok(nyugati orvostudomány) nagyon keveset tudnak. A keleti orvostudományhoz képest középkori szinten vannak./

2015. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tápkieg cégek természetesen összehordanak minden faxságot, hogy szedj minden szart... elég megnézned, pl a scitec nutritionnak mekkora termékkínálata van, és természetesen minden terméke marketingszövegében benne van, hogy mennyire jó és ha ezt szeded te leszel a faxagyerek...

C-vitamin amúgy remgeteg életfolyamatban szerepet játszik, fő feladata valóban a skorbut, én soha egy értelmes tanulmányt nem találtam az álítólagos rákgyógyító hatásokról, és teljesen feleslegesnek tartom a külön tápkieggel való pótlását mindenvitamonnak... 10 éve vega vagyok, most ez nem lényeg, a lényeg, hogy csak zöldség gyümi teszi ki a kajám 70%-át és a laboreredményeim alapján egy nagy faxság, hogy a "mai gyümölcsök" már nem tartalmaznak vitaminokat... amit szintén sokhelyen olvashatsz és az itt válaszolók többsége is szentírásként terjeszt... mert hülyék szegények...

2017. okt. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!