Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a bajom, ha folyamato...

Mi lehet a bajom, ha folyamatosan puffadok?

Figyelt kérdés
Olyan fél évvel ezelőtt kezdődött,hogy nappal felpuffadtam,de reggel mindig újra lapos lett a hasam. Akkor az orvos probiotikumot írt fel,ami nem változtatott a helyzeten. Aztán már reggel se volt lapos,folyamatosan puffadok (azóta is) és végigjártam egy sor vizsgálatot. Kiderült,hogy laktóz érzékeny vagyok,de hiába tartom most már 1-2 hónapja a diétát,nem segít. Volt pajzsmirigy vizsgálatom,ami kis eltérést mutatott a normálistól,de az még nem okozna tüneteket. Voltam hasi és pajzsmirigy ultrahangon is,szervi elváltozásom nincs. A héten megyek glutén érzékenység vizsgálatra,de amióta a beutalót megkaptam,próbálom kerülni a glutént is. Így se megy le a hasam. Egyszerűen nem tudom,hogy mi lehet még a baj. Emellett naponta kb 2x járok nagy WC-re,fájdalmat pedig sehol nem érzek,csak a puffadás. 19 éves vagyok, 48 kg és a hasam meg olyan mint valami kismamáé (terhes sem vagyok) és nagyon zavar,mert mindig is kiedzett lapos hasam volt,most meg sehogy sem tudok ugyan olyan lenni.

2015. szept. 15. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
sokat eszel picinyem (kenyer, tesztak, stb.)
2015. szept. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nemrég kezdtem a glutén mentes étrendet,amiben eleve nincsenek ilyenek,de a hatása pár nap alatt látható lenne,ami nincs.
2015. szept. 15. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Petefészkeknél minden rendben? Nőgyógyász látott?
2015. szept. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kb 1 éve voltam utoljára. Oda is ajánlott akkor elmenni?
2015. szept. 16. 06:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Akihez én járok azért jó mert nemcsak az évi kenetvétel van, hanem hüvelyi ultrahangot is rögtön csinál és megnézi a petefészek állapotát is UH-val.
2015. szept. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha még nem voltál akkor menj el

gasztroenterológushoz,

endokrinológushoz

csináltass étel allergia tesztet amin nem csak a laktózt nézik, hanem több száz anyagot.


Valamint olvasd el ezt a cikket:

[link]


Nagyon sok dolog lehet. Akár pszichés is, ha fizikai okot nem találnak, de mivel erről nem írtál így ezt csak Te tudhatod.

2015. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nőgyógyászati problémám nincs és nem vagyok gluténérzékeny.
2015. nov. 3. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Esetleg sikerült valamit kideríteni? Hasonló cipőben járok, sok-sok vizsgálat, mind negatív, szedtem gyógyszereket (puffadásra, gyomor ph-ra, több savra, több fajta probiotikumot), állandóan kísérletezek miből mennyit egyek, mit hagyjak el. De már enni nem merek, a szükséges tápanyag töredékét viszem be, csak fogyok és semmi erőm.


29/F 190 cm / 63 kg :'(

2016. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!