Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz, hogy az összes joghurt...

Igaz, hogy az összes joghurt laktózmentes az általuk készített eljárás során és csak népkábítás, hogy eladnak laktózmentes joghurtot is?

Figyelt kérdés

2015. szept. 27. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
szokták bírni a laktózérzékenyek a joghurtot
2015. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem laktózmentes. Csak a tejtermékek a különböző feldolgozási módok után más-más mennyiségű laktózt tartalmaznak.

Én enyhébben vagyok laktózérzékeny, tejet nem bírok inni mondjuk, de joghurtból vagy kemény sajtokból egy kevéssel nem szokott gond lenni. Viszont ismerek olyat, aki ennyitől is kifekszik, ők azért érzik a különbséget. :D

2015. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. szept. 27. 13:13
 4/6 Draki válasza:

Jól írja az előttem hozzászóló. A joghurt érlelése (fermentációja) közben a jótékony baktériumok a tejcukrot, azaz a laktózt lebontják és így képesek tejsavat előállítani. Tehát a joghurtban jelentősen csökkentett a laktóz tartalom, de nulla. A legtöbb laktózérzékeny gond nélkül tudja fogyasztani a joghurtot.

A legjobb, ha otthon magadnak készíted a joghurtod oltóanyagból. Ezek közül van amelyiknek nagyon magas a csíraszáma és többféle jótékony baktériumtörzset is tartalmaz.

2015. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A bolti joghurtok valószínűleg nincsenek olyan sokáig fermentálva, hogy laktózmentesek legyenek. Állítólag a 24 óráig fermentált laktózmentesnek tekinthető, viszont én csináltam ilyet, és borzasztóan savanyú. Bár meg lehet enni, de nem lesz olyan finom krémes, mint egy bolti, viszont sokkal egészségesebb.
2015. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2015. okt. 19. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!