Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan tudhatom meg hogy...

Honnan tudhatom meg hogy nekem mennyi az ideális mennyiségű tápanyag amit be kell vinnem egy nap?

Figyelt kérdés

Milyen adatokkal tudom meghatározni?

Egyébként az is meg van szabva hogy miből mennyi az ideális? (Tehát nemcsak hogy kalóriából ennyi kell, hanem ebből meg amabból meg ennyi meg annyi?)

Tudnátok nekem segíteni ebben?

Ha kell valami adat akkor leírom, csak most nem tudom hogy kell-e előre írnom valamit ahhoz hogy segíteni tudjatok.



2015. okt. 23. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
orvosilexikon.hu/wrap.php?file=dcc.html
2015. okt. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha sportolsz akkor 2 g fehérje kel ha lány vagy/ nem sportolsz akkor 1g

Ch olyan 3-8 g ig ez anyag cserétöl függ ha zsiros vagy kevesebb kell ha vékony több

Zsir meg az össz kcal bevitel 20-30% a

Telitetlen zsirbol föleg

2015. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mi az ami telítetlen zsír?

És pontosan mennyi is az össz kalóriabevitel akkor?

2015. okt. 23. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Pontosan nem lehet megmondani, kiszámolni végképp nem, hisz az anyagcseréd sebességét nem tudod megmondani pontosan, de még a mozgással elégetett kalóriákat sem.

Azonkívül van, aki 95%-ban zsírt visz be és köszöni, megvan... Extrém eset s ehhez persze nagy kalóriaigény is tartozik, de van ilyen és simán egészségesebb tud lenni, mint az átlag, bár ezzel nem mondtam sokat.

Az ideális mennyiség erősen emberfüggő.

A fehérjét lehet még a legjobban megmondani, 1-2 g/nettó testtömegkg (az 1 lehet, hogy kevés, de az abszolút minimumot már megüti), esetenként akár picit több, de a legtöbbeknek tuti elég a 2...

Az élelmi szénhidrátigény nulla, úgyhogy ezt mindenki lője be oda, ahol a legjobban működik.

Zsírból mondjuk 1g/nettó ttkg már elég, hallottam már 30 grammos hozzávetőleges értéket is, a fő, hogy esszenciális, de nem feltétlenül kell belőle sok. Aki nagyon kevés szénhidráttal érzi jól magát, annak igen.

2015. okt. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azt nem értem még, hogy mit jelent az, hogy x g/nettó ttkg.

Ez mennyit jelent naponta? Osszam el a testtömegem 1 vagy 2 g-mal, és annyi fehérje kell?

(Mondjuk nem biztos hogy jól értelmezem mert akkor ez esetben vagy annyi gramm fehérje kell amennyi kiló vagyok, vagy éppen a fele.)

2015. okt. 25. 13:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor maradjunk a teljes testtömegnél. 2 g/ttkg az minden testtömegkg-ra 2 g, úgyhogy szorozni kell a megadott számmal a kg-ban számolt testtömeget, s ennyi grammról van szó az adott makrotápanyagból.


A nettó testtömeg komplikáltabb, mert kell egy becslés a zsírszázalékra s a zsírtömeget le kell vonni a testtömegből. De ha valaki nem igazán kövér, annak nem olyan rossz közelítés a testsúly használata, picit kisebb szorzóval de akár változtatás nélkül is. Úgysem tudjuk pontosan, hogy melyik szorzó a legideálisabb, viszont szinte semmi nem történik, ha egy ideális közeli fehérjebevitel picit csökken vagy nő, a veszélyes szintet nem fogjuk megközelíteni így sem. A testépítők inkább felfelé szeretnek tévedni a fehérjével, az a kisebbik rossz (már ha nem bitang nagy szorzóval kezdenek), kalóriabevitelnél pedig úgyis észreveszik, ha rossz irányba változik a tömegük...

2015. okt. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mostmár értem!

Köszi még egyszer.

Egyébként vannak mérlegek amik megmondják hogy mennyi a testzsírod, nekünk is olyan van, és nekem (aszerint) 15%.

Szóval akkor 66-67*0,85*2 g fehérje kell nekem, és ez az egész egy napra van, ugye?

2015. okt. 25. 17:29
 8/9 anonim ***** válasza:

A sima mérlegek nem jók. Minimum olyan kell, amit megfogsz, de van sima 3 vagy 7 pontos testzsírmérés is, amihez nem kell semmi speckó eszköz.

Amire ráállsz, az csak a lábszáradból tippel valamit, ami igencsak hibás lehet.

De mivel kettes szorzót használsz, nagyon hájas pedig ezzel a súllyal nemigen vagy, nem tűnik rossznak a kijött eredmény, szerintem ennyivel nem tudsz melléfogni. Persze az aktivitás szintje is számít, ha egész nap csak ülsz, akkor ennél kevesebb is tuti elég, bár ennyivel sem lesz gond, csak picit felesleges lesz, energiaként használod a fehérje egy részét, amire olcsóbb s könnyebben bevihető étel is megfelelne. De ez legyen a legnagyobb gondod :) (Én ketogén diétán vagyok, nálam a fölös fehérje glükózzá alakulása már bekavarna a ketózisba, de ez speciális eset, más étrendeken nincs ilyesmi sem.)

2015. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindent! :)
2015. okt. 25. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!