Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mely innivalók károsak és...

Mely innivalók károsak és menyire az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy mi az amit "mértéktelenül" ihat az ember és nem lesz semmi baja. Illetve tegyétek sorrendbe hogy melyik mennyire káros az egészségre:

alkohol

kávé

üdítő

cola

energia ital

ásványvíz

csapvíz, olyan helyen ahol kemény a víz

paradicsomlé

tea

tea cukor nélkül

ízesített sör (1-2%-os)

bolti gyümölcslevek

gyümölcsből készült turmix

tej (ez nálam szerintem kizárva mert laktózérzékeny vagyok)

kakaó



2015. okt. 27. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Mivel én refluxos vagyok, így az alkohol, kávé, üdítő, cola, energia ital, paradicsomlé, fekete tea, sör, bolti gyümölcslevek (és a hazai is, ha savasak) károsak, mert cseszik a gyomrom.


Amúgy szerintem a túl sok kávé és a túl sok alkohol mindenképpen káros. A colát is száműzném az energia itallal együtt. A többit pedig mértékkel.

2015. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmit nem ihatunk mértéktelenül, de persze pl. a vizet viszonylag nehéz túlzásba vinni. A kemény víz sem hinném, hogy különösebben rossz lenne az egészségünkre nézve.

Személy szerint nem tartom rossznak a teát, ha nem is vagyok szakértő. Bár akit élénkít, annál bekavarhat valamit, nem jó állandóan pörgésben lenni.

A kávét már durvábbnak érzem, de még mindig egész okésnak.


A paradicsomlé nekem szuper, antoimmun betegségben szenvedőknek nem...


Az alkohol sejtméreg :) Kis mennyiségben nem tartom vészesnek, pont ezt a poénos egészségtelen dolgot hagyjam ki a sok közül, amit úgyse tudok? :D


A kóla nekem az, amit bottal nem piszkálok meg. Sok koffein, de még cukor vagy édesítőszer is, plusz ki tudja, mi még. Az energiaital hasonló kategória, bár az valószínűleg rosszabb, mert még pörgetőbb. De nagyon nem mindegy, mennyit iszik az ember, ez nyilvánvaló.


Nekem az összes cukros dolog kizárt, a gyümölcsturmix pl. finom, de kegyetlenül gyors cukor. Nekem egészségesebb az alkohol, bár ez mennyiség kérdése. Plusz gyümölcs- és alkoholfüggő is.


Különbözőek vagyunk, így nem lehet egyértelmű sorrendet felállítani. Egészséges s hasonló emberek esetében sem. A fiziológiai inzulinrezisztencia állapotában nagyot ütne egy kisebb gyümölcsturmix is. Van, akinek még az sem kell hozzá.

2015. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na és a fagyálló, meg a hypo hol marad? Tuti dobogósok lennének.
2016. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmit sem ihatsz mértéktelenül. A felsoroltak közül a csapvíz áll legközelebb az egészségeshez, de mértéktelenül vedelve az is lehet halálos. (Főleg sportolók esetében.)

A többi mind bolti vacak, és azok messze vannak az egészségestől.

2016. jan. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!