Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magas vérnyomás lehet a sok...

Magas vérnyomás lehet a sok tojás sárgája miatt? (magas koleszterin)

Figyelt kérdés

2015. nov. 8. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi az a sok tojás sárgája? Heti 50? Vagy még több? Szerintem normális mennyiségben fogyasztott vegyes étrend nem okozhat sem magas vérnyomást, sem magas koleszterint.
2015. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Napi 4.
2015. nov. 8. 17:49
 3/11 Szintiszoli123 ***** válasza:
Mennyi és milyen zsír megy még nálad a napi 4 tojássárgáján kívül?
2015. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A fehérjét is megeszem,nem csak a sárgáját.Változó,mikor mi van itthon.Sokszor van pörkölt,ami gyakran elég zsíros.
2015. nov. 8. 20:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy a sok tojás ártana, persze a régi tévhitről hallottam.


A testnek kell koleszterin, ezért termeli magának, a jó és rossz koleszterin témájában már nem vagyok jó, viszont tudtommal pl. a ketogén étrend kifejezetten jót tesz a koleszterinszintnek s normál körülmények között ez elég zsíros étrend, tipikusan sok állati zsírral.

Persze egyedszinten sok dolog előfordulhat, nem mindenkinek jó ugyanaz.

2015. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyi a túlsúlyod? Hány éves vagy? MEnnyit alszol naponta? Stresszes a munkád? Dohányzol? A magas vérnyomás okait inkább ilyesmiben keresd... és hát kialakul az akár ok nélkül is...
2015. nov. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos.165 centi 70 kiló vagyok,de járok kondiba,úgyhogy ez nekem még nagyon vékony.Nincs rajtam túl sok zsír,van egy kicsi,de egyáltalán nem a túlsúlyos kategória.15-20% körülinek mondanám a testzsíromat.Suliba járok,17 éves vagyok.Stresszelni sokat stresszelek.
2015. nov. 10. 17:37
 8/11 anonim ***** válasza:
A vérnyomásod magad is tudod mérni. A koleszterint meg méresd a háziorvossal. Ha emelkedő tendenciát mutat, akkor menj el az orvosodhoz. De sztem, ha ledolgozod, semmi bajt se okoz.
2015. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szintiszoli123 ***** válasza:

A koleszterin nagy kérdés.

Sokan le vannak maradva 20 évvel és még mindig félnek a tojástól, meg a szalonnától, mások letudták magukban azzal a "közhellyel", hogy a "koleszterinmítosz megdőlt". Ők ezzel meg is győzték magukat, hogy azt ehetnek, amit akarnak.


A kérdésed így fordítható le: okozhat-e napi 4 tojássárgája lerakódásokat az ereid falán, amitől a szűkülő keresztmetszet mellett nő a vérnyomásod?


Amivel eddig kevesen foglalkoztak, hogy milyen a vérkoleszterined összetétele, HDL/LDL aránya (ezeket még a triglicerid szinthez is kéne viszonyítani, de ezt most hagyjuk)

Mi van, ha magas a koleszterinszinted, de dominál a HDL, vagy mi van, ha alacsony, de dominál az LDL (a HDL ugyanis kijavítja, amit az LDL elront, vagyis, ha előbbi több, akkor elvileg nincs gond).


A megfelelő arányokra keress rá neten. A tojás tipikusan nem a rossz arány hiányába hat, de itt még az is fontos, mivel etették a tyúkot. Sz@rból az sem tud aranyat csinálni.


Azt pedig, hogy mivel viszel még be zsírt, azért fontos, hogy van-e, ami kompenzálja az esetleges negatív hatásokat.

Ha pl. bemegy napi 10-20 gramm lenolaj, az jelentősen ellensúlyozhat sok negatív hatást, amit esetleg mással okozol.


Összefoglalva: napi 4 tojássárgája mai ismereteim szerint önmagában nem okozhat magas vérnyomást, de azt is megkockáztatnám, hogy még csak rá sem segít a magas vérnyomás kialakulására. Sőt!

2015. nov. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha 17 évesen magas a vérnyomásod, akkor menj szakorvoshoz. Biztos, hogy nem a tojássárgájától van. És 17 évesen igenis hamar ki kell deriteni az okot. Ha meg normális a vérnypmásod, akkor ne parázz néhány tojás megevésétől 17 évesen. Fejlődésben van még a szervezeted, kell a tápanyag.
2015. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!