Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hizom fogyókúra alatt? 16/L

Miért hizom fogyókúra alatt? 16/L

Figyelt kérdés
Elkezdtem nyáron fogyózni, de fogyás helyett csak híztam. Nem eszek alapjáraton sokat, sőt nagyon keveset. 170 cm vagyok és 67 kg. Sportolok is. Nem merek újra fogyózni mert félek hogy megint el kezdek hízni... Valaki segítsen :(

2015. dec. 11. 17:43
 1/5 anonim válasza:

Egyszerű .. valamit rosszul csinálsz.

Illetve emlitetted hogy keveset eszel ez viszont nem megoldás.(Nehogy átess a ló tulsó oldalára és abban az esetben hogy ha a tested extrém kevés ételt kap rááll a raktározásra)

2015. dec. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért mert nagyon keveset eszel és elkezdett a szervezeted raktározni. Ezért nem szabad 1200 kaloria alatt enni egy nap, inkább többet kell sportolni és egészséges ételeket kell enni.
2015. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem érzem ha éhes vagyok, nem szándékosan nem eszek. Volt már olyan hogy napokig nem ettem, de régen. Mostanában többet igyekszem enni, és ha olyan van amit szeretek(nagyon válogatós vagyok) akkor minél többet de már 2 tenyérnyi fér belém...
2015. dec. 11. 19:20
 4/5 A kérdező kommentje:
*max
2015. dec. 11. 19:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nem tudom miért fogyózol, mert a BMI indexed (testtömeg index) szerint norál súlyú vagy. [link]

Másodszor, minden ezzel foglalkozó szakember azt mondja, hogy 5x kell enni keveset. Nem mindegy az összetétele sem. Kevés szénhidrát (de nem teljesen elhagyni!), főleg teljeskiőrésű, magvas fajtából lehetőség szerint reggel. Sok zöldség, gyümölcs (min. napi 40 dkg) nyersen is nem főzve, mert pl a C-vitamin 50°C-on elbomlik. Ha sportolsz (rendszeresen) fehérje és proteinben gazdag táplálkozás.

Szedj +ban vitaminokat és ásványi anyagokat. Az éhségérzet fokozására jó lehet a 'Béres csepp' ebben ásványi anyagok vannak.

Harmadszor: ugye tudod, hogy az izom nehezebb mint a zsír? Így nem biztos, hogy ténylegesen hízol, lehet hogy csak izmosodsz. A súlyodon kívül figyeld azt is hogy mekkora a csípőd, derekad, combod, karod átmérője.

Csak egy példa: Rubint Réka 163 cm és kb. 59 kg, és egy deka zsír sincs rajta.

Ne menj Angelina Jolie után aki kb 170 cm és kb 50 kg. Ő már olyan mint egy ausvici gyerek, tiszta anorexia az egész csaj. Ja az anorexia hálálos!

Remélem tudtam segíteni!

2015. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!