Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A sajt fogyasztás rákot okoz...

A sajt fogyasztás rákot okoz vagy nem?

Figyelt kérdés

Valahol azt írják, hogy igen, máshol pedig azt, hogy nem. Imádom a sajtot, napi 100g-ot eszek.


Mióta minden nap sajtot eszek elkezdtem nőni. Érzem a növekedési fájdalmat, és már 2 hét alatt 1 cm-vel magasabb lettem. 17/F


Ui: amíg nem ettem sajtot, nem tapasztaltam ilyet.



2016. febr. 4. 17:02
 1/9 anonim válasza:
Nyilván, és egérré változol.
2016. febr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi a probléma?
2016. febr. 4. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

A túl sok sajt fogyasztás nem tesz jót, mint ahogy a túl sok tej-tojás-csípős ételek-fűszerek-zsíros ételek, stb. fogyasztása.

De hogy rákot okozna, na erről még nem hallottam. Ez baromság. Max ha nem ellenőrzött forrásból van.


Egyébként szerintem a napi száz gramm, azaz 10 dkg elég sok. Egészségtelen havonta kb 3 kg sajtot fogyasztani.

2016. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Napi 50g megengedhető? :( :D
2016. febr. 4. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogy okozna már rákot? Semmilyen étel nem OKOZ, max. hajlamosít...

Nekem nem tűnik vészesnek a sok sajt, az érlelt sajtban még laktóz sincs, ami már simán gondot okozhatna...

Én napi fél kiló tojást eszem, na azzal tényleg nincs baj, remek, tápanyagdús étel :D Csak ezen a szinten már vigyázni kell, hogy azért ne vegye el mástól a "helyet", mert bármilyen tápanyagdús is, pár dologból nincs benne elég, azt is be kell vinni.

A sajtot inkább az élelmiszeripar miatt kerülöm, no meg mert nem laktat jól. De sokak szerint semmilyen tejtermék nem ideális.


A növekedés tuti csak véletlen egybeesés, nem a sajtevés miatt van.

2016. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A telítetlen zsírokba is belekötnek egyesek. Én nem tudok róla, hogy gond lenne velük jóféle állati forrásból. Sajna ez ilyen, nem tudnak megegyezni az emberek, az ember kényyelen maga utánanézni legalább ama tényeknek, amikben mindenki egyetért pár fanatikuson kívül, tapasztalni, mások tapasztalatait is figyelembe venni...
2016. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem véletlen egybeesés. Ha nem eszem nem növök, ha eszem akkor igen. Ez a sajttól függ. :D
2016. febr. 4. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem. Szinte kizárt dolog. És egyed csak nyugodtan, ha kívánod. (Túlzásokba azért nem szabad esni.) Nyílván azért eszel sok sajtot, mert a szervezetednek kell a Ca.
2016. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


53 grammig okés vagy. :)

2017. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!