Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a csokoládéfüggőségtől? 17/L

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. 17 éves lány vagyok, és csokin valamint cukron élek. 2 éve kezdődött lelki okok miatt, és mire észbe kaptam, hogy milyen súlyos a helyzet már nem tudtam szabadulni tőle. Lehet, hogy vannak, akik nevetni fognak, de ez tényleg komoly. (Szerintem csak az tudhatja mennyire, aki átélte.) Ez egész pontosan azt jelenti, hogy min. 2 táblával eszem meg egy nap. Minimum, de általában több! Már több, mint egy éve próbálok leszokni erről, de képtelen vagyok. Tudom, és hiszek abban, hogy rajtam múlik minden, és akarat kérdése a leszokás is, de valamiért mégsem vagyok elég erős. Ha nem eszem csokit egy-két napig, olyanná válok, mint aki depressziós. Nagyon durván. Szörnyű gondolataim vannak, rendkívül lehangolttá válok, és párszor már emiatt a csuklómat vagdostam. (Tényleg nem vagyok rá büszke, de hozzátartozik ez is az igazsághoz.)

Konkrétan tönkrement az életem és az egészségem szép lassan, nincs semmi önbizalmam, nem járok emiatt sehova. Úgy érzem, ha ettől megszabadulnék, esetleg fogynék is, akkor örömmel vetném bele magam az életbe, de addig nem. Mit javasoltok?

Pszichológus és szülők segítségét ne javasoljátok, nem fejtem ki miért. Nagy szükségem lenne egy jó tanácsra!



2016. febr. 20. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:

En levaltottam az osszes csokit mas alternativara elso lepeskent: pl turo rudi, kakaos keksz, egy szelet csokis suti stb....

Aztan elkezdtem lugos vizet inni! Olyan borzalom ize volt mint a pocsolyanak!brrr de minel tobbet ittam annal kevesbe voltam edesszaju:) de a viz izehez hozzaszoktam. sot, lugos vizre egy szelet csoki hatarozottan rossz izu lett!:)

Ha csoki akkor pedig csak et! Arra kevesbe lehet rakapni

Ma mar alig eszem csokit, inkabb sutok palacsintat, v vmi sutit, az edesseg vagyam kielegul, de normalisabb formaban:)


Sok sikert!:)

2016. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
legy eros es probalj meg nemet mondani magadnak az sokat segitene en igy csinalom
2016. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzeted, sokan vagyunk így...


tanácsot nem tudok adni, mert már mindent tudsz..

Én is olyan lennék(vagyok) mint Gőombóc Artúr.. de sajnos cukorbeteg lettem...

...ha tetszett, ha nem, abba kellett hagynom az édesség habzsolását.

...jöttek a tanácsok, hogy létezik diabetikus édesség is...


nos nem..áttértem egy vállalható diétára, lefogytam, és diétásan élek...már olyan erős vagyok, hogy megállok egy cukrász kirakata előtt, és megnézem, mit nem fogok enni..


egyébként ez a csokifüggőség pont olyan, mint a többi...drog, ital, kávé, cigaretta...leszokni nem lehet, csak abbahagyni..

nem véletlen, hogy a csoki is nyugtat, a cigi is...tehát vágyunk rá...


tanácsot nem adok, de egészséget, és okos döntést kívánok..


Túl fiatal nő vagy, hogy elcseszd az életed.

2016. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na ez amit leírtál, nekem nagyon ismerős, mert én is így voltam és szintén a stressz miatt. Egy időben mást nem is ettem, csak csokit, és édességeket. Nem is ebédeltem mást, csak ilyesmiket. Aztán kb egy év múlva elég furcsa tüneteket vettem észre magamon. Három évvel később kerültem orvoshoz és kiderült, hogy magas a cukrom.

Azóta már tényleg csak a cukor pótlékkat ehetem, de így is lehet édeset és csokiféléket enni.

Ha még előtte volnék a diabétesznek, akkor inkább cukormentes vagy alacsony cukor tartalmú dolgokat ennék, de már elszúrtam a mohóságommal, amira végül is komoly indokom volt, de jól "megfizettem" érte.

Azért írom, mert más kárán tanul az okos.

Javaslom, hogy légy okos. :)


Ne lepődj meg azon amit írok, vegyél csokit amit bátran ehetsz is. Olyant, aminek a kakaó tartalma legalább 75-80%-os. Abban nagyon kevés a cukor tartalom, viszont a csoki által előidézett öröm érzést kiváltja.


Az édes íz pótlására lehet venni pl. Eritritol nevű kristálycukorhoz hasonló édesítő szert ami cukoralkohol de nem szívódik fel a szervezetben, hanem gyorsan kiürül és nincs semmilyen ártalmas hatása. Azzal is édesítheted az ételeidet.


Van nyírfacukor is de az tartalmaz felszívódó szénhidrátot, ráadásul mellékhatásként a bélrendszerben hígító hatású ( asszem érted ).


Aztán vannak a különböző mesterséges édesítők, a cseppek és tabletták. Azokból a leginkább természetes ízűek a cseppek.


Viszont próbáld kerülni a valódi cukorral készült ételeket, sőt a fehér lisztből készült tésztafélk is jókora szénhidrát mennyiséget jelentenek, legalább is sokat ne egyél belőle és a cukrot is ki kell váltani más édesítőszekekkel, mielőtt cukorbeteg leszel, mint ahogy nekem sikerült ugyanettől oda jutni.


Feltételezhető, hogy egy kicsit túlsúlyos lehetsz a sok cukorból kiindulva. Jól gondolom? Viszont ami még segíthet az az intenzív testmozgás, ami lehet természetjárás, kerékpározás de bármi más is amihez kedved van. ha eleget mozogsz, az egy euforikus érzéssel tölt el egy atmozgott nap után, ami már önmagában is pótolja azt amit az édességek adtak. Viszont így még le is dolgozod a felesleget.


Pl én kerékpározni szoktam jókorákat, amikor nem esik az eső. Itt egy videó egyik túrámról:


https://www.youtube.com/watch?v=sywPyHadUXs&feature=youtu.be..

2016. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!