Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől van ez? Lehetséges,...

Mitől van ez? Lehetséges, hogy a szervezetem több energiát igényel, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Naponta minimum 5x étkezem. Reggelire általában zabkása(50-60gr) + 1 gyümölcs + túró + valamikor kávé/tea. Tízóraira szendvics sajttal,zöldségekkel vagy gyümölcs például joghurttal. Ebédre nagyon változó mit fogyasztok: suliba sokszor viszek szendvicset plusz valami müzliszelet/túrórudi/gyümölcs. Ha van időm főzni, akkor csirke rizzsel vagy kuszkusz zöldségraguval esetleg tk pizza,mikor mihez van kedvem. Uzsonnára szintén mindig bekapok valamit. Vacsorára általában salátát eszek joghurtos öntettel, sajttal, túróval és ha nagyon éhes vagyok, akkor még tk/rozskenyeret vagy gyümölcsöt is eszek.

A reggelit általában rögtön felkelés után, 6:15 körül fogyasztom el, viszont már 9 órára sokszor rosszul vagyok az éhségtől. Viszont ha megeszem akkor a tízóraim, akkor már ebédidőre szinte kiszédülök a padból. Hiába érzem magam tele az ebédtől, délutánra már megint kell valamit ennem, különben nem bírok létezni. Többször előfordult már, hogy arra ébredtem éjszaka, hogy korog a gyomrom és nagyon éhes vagyok.

Azt tapasztalom, hogy ez a mennyiség, amit én megeszek sokkal több, mint amit a körülöttem lévők fogyasztanak.

Miért van ez, hogy nekem ilyen sok étel kell? Lehetséges, hogy a szervezetem több energiát felhasznál mint másoké? Vagy leesik a vércukorszintem? Van valami tippetek?

(Próbáltam már alacsony szénhidráton meglenni, hogy energikusabb legyek, de sajnos ez nálam csak az ellenkezőjét váltja ki: még erőtlenebb vagyok és szédülök.)


2016. márc. 22. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha evés után 2-3 órával rosszul vagy és szédelegsz az éhségtől, az a vércukorszinted nagymértékű ingadozásától van, amit a gabonafélék, édességek (túrórudi, müzliszelet is cukros), tejtermékek váltanak ki. Úgy látom, ezek teszik ki az étrended túlnyomó részét. Hol van a hús, a tojás, a zsiradékok? Utóbbiakkal hosszabb időre jól lehet lakni, nem lesz tőlük farkaséhséged.

Ha nem vagy elhízva, akkor kalóriában nem eszel sokat, max. gyakran.

A szénhidrátcsökkentést hogyan próbáltad? Tippelek: kevesebbet ettél gabonából és cukros ételekből? Akkor bizony nem jól csináltad. Nem lennél erőtlen az alacsony CH-tól, ha sokkal több fehérjét (hús, hal és tojás) és zsírt (nem étolaj) fogyasztanál mellette. Az CH-t pedig lehetőleg ne gabonákból, müzliből, cukorból vidd be, hanem zöldségekből és gyümölcsökből. Ha ezt kipróbálod, kell pár nap az átálláshoz, ezalatt lehetnek kellemetlen tüneteid, de utána 5-6 órát is simán ki fogsz bírni evés nélkül.

Reggel 6-kor hogy bírsz enni? Tényleg éhes vagy? Tudom, mindenki más, de én észrevettem, hogy ha reggel csak egy teát iszom vagy semmit, 10 óráig nem éhezem meg. Ekkor 1-2 gyümölcsöt szoktam enni (pl. banán-alma), és simán kibírom ebédig. Amúgy hány éves vagy?

2016. márc. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok és húst valóban keveset eszem. Sajnos legtöbbször nem kívánom egyáltalán, de azért próbálom magamba erőltetni, apukám nagyon fontosnak tartja, hogy fogyasszak húst. A tojást szeretem, de valamiért nem eszem heti 1 alkalomnál többször, szóval azt meg fogom próbálni. Viszont azt nem mondanám, hogy sok cukrot fogyasztok, mert próbálok mindent kerülni, amihez plusz cukor van adva. (Cukormentes müzlit, Update1 édesítős túró rudit eszem..persze néha a csokit is megengedem magamnak, meg az édességet, mint ahogy említettem, de nem ebből áll ki az étkezésem.)

Reggel pedig tényleg éhes vagyok az esetek 80%-ban, ha mégsem, akkor fél órán belül akkor is megjön az étvágyam. Több forrásból úgy tudom, hogy egészséges felkelés után fél órával reggelizni és nekem ez a kedvenc étkezésem, szóval nem tudnék róla lemondani. Mint ahogy írtam, iskolába járok (végzős vagyok) nem bírnám ki délutánig evés nélkül. Ha gyümölcsöt fogyasztok csak délelőttre az segítene?

Köszönöm a választ.

2016. márc. 24. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!