Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék segíteni az...

Hogyan tudnék segíteni az öcsémen?

Figyelt kérdés
Egy fél évet dolgoztam külföldön, csak havonta egyszer tudtam hazajönni, vele rendszeresen beszéltem. Most végleg hazaköltöztem. Egyik nap felhívott az edzője, és mondta, hogy kezdenem kéne valamit az öcsémmel, mert nemrég volt sportorvosi vizsgálatuk és elvileg kórosan sovány. 190 centihez 50 kg. Nem tudom, én ezt, hogy nem vettem észre mikor találkoztunk. Azóta ahányszor megemlítem neki a témát, persze nem közvetlen rákérdezek, mindig szónélkül elmegy és bezárkózik a szobájába. Olyan 10-12 éves korában túlsúlyos volt, de aztán elkezdett edzeni, és sikerült leadnia. Akiknek van ilyen tapasztalata, kérem mondja el. Nagyon aggódom érte, és nem tudom, hogy segíthetnék neki.

2016. máj. 1. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Felszívódási zavar, de inkább anorexia - igen, pasiknál is lehet, főleg, ha anno túlsúlyos volt.

Pszichológus... vagy, koporsó, lehet választani.

2016. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szintis Zoli ***** válasza:

Ezt már itt megbeszéltük:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__7735969..


Ha sok időt tölt ebben a súlyban, a teste össze fog omlani és nem lesz visszaút. Lehet, hogy én is elpatkolok 45 éves koromban, mert tönkrement a szívem az 55 kilótól

Ha nem látja be, hogy beteg (anorexiás), és az állapota az életét veszélyezteti, akkor nincs mit tenni. Erőszakkal kell gyógykezeltetni.


Ha belátja és elfogadja doki segítségét, akkor meg kell próbálni.

Ha magától akar gyógyulni, akkor számoljon kalóriát, hogy "rettegés" nélkül megehesse a szintentartó adagját. Aztán, ha megbarátkozott a hízás gondolatával (heti 0,3-0,5 kg jónak tűnhet;mindig lesz persze, aki szerint több is simán belefér; szerintem több okból sem), akkor növelje a bevitelt. Hosszú és nehéz út, de a rettegést csak így lehet legyőzni. Nálam legalábbis ez jött be. 60-62 kilótól kezdhet sportolni és lassan ráállhat a súlyzós edzésre, tovább növelve az energiabevitelt.

2016. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!