Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hizzak? Miket egyek?

Hogyan hizzak? Miket egyek?

Figyelt kérdés
170 cm vagyok es 40-41 kg.Nem eszek olyan keveset, de sokat sem.Eleg válogatós vagyok sajnos pl nem eszek: csokit sem illetve az edes dolgokat sem szeretem.Csipszet eszek napi 2-3 zacskóval (tudom nem valami egészséges) de attol sem hizok.Miket egyek, hogy legalabb 4-5 kilót hizni tudjak? 😞Jarok sportolni es általában egy nap legalabb 2-3 km-t sétálok!
2016. máj. 2. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem az a fontos hogy mit, hanem inkább az hogy hogyan! Rágd meg megfelelően a táplálékot hogy mennél több nyállal keveredjen, hogy emésztésed tökéletes legyen. Figyelj arra, hogy a táplálék az csak is szerves eredetű, az ételekhez adagolt adalékok nem emésztődnek, ezzel rontják az emésztés hatásfokát.
2016. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A csipsz az nagyon lassan ölő méreg!
2016. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nasikkal, még ha sósak is (pl. kekszek, chips) az a baj, hogy értelmesebb ételek elől veszik el a helyet, és szinte semmi hasznos tápanyag nincs bennük. Ne ilyenekkel akarj hízni, inkább egyél minél több főtt ételt, leveseket húsokkal, tojással, zöldségekkel. Neked a köretektől és a zsírtól sem kell félned. Én a gyerekeimnek úgy szoktam tálalni az ebédet, vacsorát, hogy 1/3 hús (tojást, tejterméket sajnos nem ehetnek), 1/3 zöldség, 1/3 köret. Ha hideget eszünk, akkor is hasonló arányokra törekszem, tehát szénhidrát+fehérje+zöldség. A tejtermékek még pluszban jöhetnek, ha szoktál enni. Étkezések között pedig éhgyomorra mindenféle gyümölcs, ehetsz pl. egy banánt és egy másik kevésbé édes gyümölcsöt.

Szedhetnél valamilyen komplex vitaminkészítményt is, evés közben vagy után, van, akinek étvágyat is csinálnak. És javíthatod az étvágyadat citromos vízzel is (evés előtt igyad).

2016. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!