Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Betegesen sokat eszem, állandó...

Betegesen sokat eszem, állandóan! Mi tegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és kb 3 éve kezdtem el foglalkozni a súlyommal. Volt rajtam olyan 5 kg plussz azonban egy nyáron sikerült leadnom 3kg-mot, azután elengedtem magam és vissza híztam...Azóta egyfolytában próbálok diétázni/fogyókúrázni, de végül mindig feladom és az a következménye, hogy megállás nélkül eszem. Fél napig szoktam bírni és utána délután végem... Van olyan hogy 3-szor ebédelek és már egy után is tele vagyok, de nem érdekel és tovább eszem, általában rosszul létig...

Ma már kb olyan 8-10kg van rajtam. Szeretnék egészségesen fogyni, de előbb normális mennyiséget kéne ennen.

Ma például azt mondtam magamnak, hogy ma még ehetek majd hopnaptól diéta. Erre megeszek ebérde egy nagy adag tésztát, amitől tele vagyok utána megvárom h senki se lásson és megettem még egy adagot aztán már rrosszul voltam, de még egy adag müzlit és egy joghurtot is majd egy banánt ettem...iszonyúan rosszul vagyok, de még mindig csak ennék. Mit tegyek h vissza álljak a normális kerékvágásba? Vagy orvoshoz kéne forduljak? Több napon át szoktam ilyen mennyiségű ebédet enni, normális adag reggelivel és vacsorával, közben nasikkal...



2016. máj. 16. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Unatkozol, az evésben keresed a boldogságot, foglald el magad valamivel, menj túrázni, bringázni, sportolni, vagy kirándulni, stb.
2016. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az hittem, csak úgy eszel, mint én anno, vagy annyit se, csak azt hiszed, hogy sokat, de ez rosszabb. Rosszullétig és azon is túl enni... Valami nagyon el van tolva benned.

Ez normálisabb ételekkel is így van? Mert a tészta engem is megőrjítene, szénhidrát, ami engem nem nagyon laktat. De akit igen, annak is kell mást is enni, főleg, hogy a szénhidrát az egyetlen nem esszenciális makrotápanyag...


Holnap koncentrálj inkább fehérjékre és zöldségre. S ha eszel is egy nagy ebédet, NE egyél még kettőt, mikor szükséged sincs rá. Én is tudom, milyen a fegyelmezetlenség, nem véletlenül próbálok fogyni 5 éve (az elején még rendesen ment is), de azért van határ. Ha nem tudod megmondani magadnak, hogy ne edd túl magad, akkor írhatunk bármi szépet... De tényleg, tényleg sokat számít az étrend egyeseknél, érdemes egy jobb életmódra váltani. Ja és ha annyira ráérsz ebéd után, a konyha helyett menj ki sétálni pár órára vagy valami. Dupla haszon. Mozogni úgyis kell, kint pedig szép tavasz van, már ha véletlenül éppen nem esik (akkor is szép, csak ugye...).

2016. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bármit eszek ez így van. Holnap mégpróbálok egészségesen, fehérje dúsan étkezni és remélem lesz elég akaraterőm. Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 16. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Van valami, amit kipróbálhatnál. Főzzél leveseket zöldségekből és csontos, bőrös húsból (pl. farhát, csirkeszárny), krumpli vagy tésztafélék nélkül. Legyen benne bors, fokhagyma és hagyma is. Ebből ehetsz akárhányszor. Mivel nagy része folyadék és zöldség, nehéz tőle hízni, sőt remélhetőleg túlenni sem fogod magad belőle, mivel a zsiradékok hamarabb laktatnak. Emellett csak gyümölcsöket és párolt zöldségeket egyél, és ha nem érzed jól magad, mézes gyömbérteát igyál. Ez jó eséllyel rendbe rakja az emésztésed. 1-2 hétig ne egyél mást. Utána ehetsz mást is, de próbáld meg cukros ételek/italok, tészták és kenyér nélkül.
2016. máj. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valami agyi differencia van, nem jól működik az étkezési központod, menj el vele neurológushoz. Nem szedsz valami gyógyszert? Pl. a skizofréniagyógyszerek mellékhatása ez a rosszullétig zabálás.
2022. aug. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!