Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan indítsam be reggel az...

Hogyan indítsam be reggel az emésztésem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most ez hülyén hangzik, de reggelente az a bajom, hogy el akarok menni wc-re, de nem kell, ehelyett a suliban/ha megyek valahova/stb.jön rám. Nyilván gusztusom sincs nyilvános wc-ken elmenni(belegondolva, nem is tudok)meg hát amúgy is. Ti mivel indítjátok be reggel az emésztéseteket? (A kávé kizárva, nem iszom tejet.)

2016. máj. 18. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Este kapj be egy evőkanál lenmagolajat, nekem az nagyon bejött. Amúgy kávét lehet inni tej nélkül is, vagy növényi tejjel (kókusz, mandulatej).
2016. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyél rendszeresen leveseket, minden nap gyümölcsöt, este egy natur joghurtot, reggel kelj kicsivel korábban, igyál meg éhgyomorra egy pohár meleg vizet, van hogy az is beindítja.
2016. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
És a 3 in 1 kávé? Azt vízből is meg lehet csinálni. A másik dolog ami jól beindítja az a cigi. Mondjuk ezek mind egészségtelenek. De ha a nem káros dolgokat nézem, akkor érdemes rostban gazdag ételeket enni, betartani a napi 3-szori étkezést (vagy 5-ször, uzsonna, tízórai) ettől teljesen be tud állni a reggeli széklet. Mellette egyél gyümölcsöket, zöldséges ételeket és igyál sok vizet.
2016. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző, a 3 in 1-ban van tejpor...

A kávéhoz viszont tényleg nem kell tej, inkább csak kávé és víz, a többi opciopnűális. Én tejféle nélkül nem iszom meg, de tejjel pláne nem, az én "tejem" tojásból és kókusztejből van, de vajjal is megiható a kávé. Én pont az ürítést előidéző hatása miatt nem tartom igazán jónak a kávét, nincs vele sok baj, de ami ennyibe beleavatkozik az emésztésbe, az azért gyanús nekem (semmi másnak nincs ilyen hatása rám)... De nekem nincs is olyan gondom, mint a kérdezőnek.

2016. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
4 Igen, van benne tejpor. A kérdező pedig ezt írta: "A kávé kizárva, nem iszom tejet." És nem azt, hogy tejport sem fogyasztok. Miért olyan nehéz itt a gyk-n értelmezni a leírt mondatokat? Én sem iszok nyers tejet, de tejszínt, joghurtot szoktam enni.
2016. máj. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, velem is ez a helyzet. Tejet egyáltalán nem fogyasztok, tejtermékeket kevés mennyiségben, próbálom csökkenteni. Köszönöm az eddigi válaszokat, mentek a zöld kezek!:)
2016. máj. 18. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:
A tejpor tejből van, szóval aki nem iszik tejet, az logikusan tejport sem. Nem 100%, de 99.9%. S jó eséllyel sok más tejterméket sem.
2016. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Felkelés után az első dolgod legyen egy nagy pohár víz. Egyébként a rostban gazdag, egészséges életmód következtében rendszeresebben lesz székleted. Én a natúrjoghurt fogyasztásához is kötöm az emésztésem reggeli beindulását :)


A kávét meg meg lehet inni mandula- kókusz- szója- zab- rizs- mogyoró- mennyit soroljak még- tejjel :)

2016. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!