Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy a szervezet...

Miért van az, hogy a szervezet "érzi, hogy mire van szüksége", mégis a legtöbb ember jobban kívánja az egészségtelen ételeket (pl. hamburger, sült krumpli), mint az egészséges ételeket (pl. zöldségek)?

Figyelt kérdés

2016. jún. 17. 13:00
 1/4 anonim válasza:
100%
mert evolúciósan úgy alakult, hogy a szénhidrát és a cukor jobban lázba hozza a szervezetet, mint a vitaminok... ettől függetlenül ez csak átmeneti, ha valaki leáll a zsíros kajákkal és mondjuk kiegyensúlyozottan eszik gyors és lassú felszívódású szénhidrátokat és csak annyit, amennyi szükséges neki, akkor egy idő után bizony a gyümölcsöt meg a zöldséget fogja kívánni és nem a hamburgert. :)
2016. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mióta egészségesre váltottam, nem kívánom az egészségtelent. Átáll az ember.

Egyébként, az ízfokozókat is azért találták ki, hogy kívánjuk azokat a kajákat, amit el akarnak adni.

2016. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

No igen, az ízfokozók... Amiknek speciel utálom az ízét, de én mindig is a zöldségekért voltam oda. Úgyhogy én kivételes vagyok. Bár a megszokás nálam is ott van, mindig sok édességet ettem, most is, életmódváltások után s egész nagyfokú egészségtudatossággal. Csak jóféléket, de ezzel együtt szeretném csökkenteni a mennyiséget, de mire észreveszem, már el is készült, trükkös ez.

Úgyhogy megszokás, ízesítés s egyebek összjátéka lehet ez.

De sokat tud változni az ízlés, ha az ember egészségesebb életmódra tér... Nagyon sokat. S máshogy is tudnak esni ugyanazok az ételek, bár ennek egy része logikus s a test működéséből következik, bizonyos ételcsoportoktól könnyű elszokni.

A sült krumplit egyébként nem tartom egészségtelennek, bár szerintem sem a legideálisabb. A hamburgernél is főként elkészítés kérdése a dolog... S a zöldségek egy része is egészségtelen sokaknak s a többinél is van, hogy csoportok rossznak tartják. S a termesztés miatt is belekerülnek vegyszerek... Nem olyan egyszerű az egészségesség s nem is mindenkinek ugyanaz az egészséges. Számomra pl. az alma kerülendő, bár annyira nagyon nem káros, a zsíros étrend viszont ideális.

2016. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A szervezet nem érzi hogy mire van szüksége. Különben a cukorbetegek sosem lennének rosszul, és a mi magunk sem ennénk össze minden felesleges marhaságot.
2016. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!