Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A barátom ha tehetné minden...

A barátom ha tehetné minden nap több tábla csokit enne. Hogy értessem meg vele hogy ez nagyon drága és nem egészséges?

Figyelt kérdés
Együtt élünk, közös háztartás, minden, és én bevallom napi 1 tábla (!) csokit is sokallok. Mindez neki úgy jön le, hogy én sajnálom tőle ezt a kis élvezetet is....Pedig a reggelijét én készítem minden nap a munkába és az ebédet is, ha hazaér, velem is ebédel még egyszer, és aztán még 1 tábla csokit kér és este is vagy pizzát vagy hamburgert, vagy valamit eszik vacsorára... Mit csináljak ezzel a nagy étvággyal és hogy azt hiszi hogy sajnálom tőle? :(
2010. ápr. 13. 09:31
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Szerintem a npi egy tábla csoki rengeteg. Én kéthavonta eszek meg egy tábla csokit. Sajnos amíg szereti, és a fogai sem fájnak tőle, nem tehetsz semmit, én régen édességfüggő voltam, aztán jött ey fordulópont, ma már utálom az édes ízeket, és a fogam is megfájdul a csokitól.
2010. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

vizs haza annyi fizetést,hogy kijöttök belőle?

van más amire költ?

ha nincs,akkor hagyjad...

párom is kéri a napi fix csoki-joghurt adagját,meg husis kaját eszik csak,meg innivalo se csapviz...DE szavam nem lehet,megkeresi a rávalot...ő sem szot szot sem,hogy nekem mibe kerül a napi 2-3 energiaital,meg a ruhamániám,mert én is megkeresem a rávalot...

2010. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem te tartod el, semmi közöd hozzá,hogy mit és mennyit eszik.
2010. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Most a nagy étvágyával van a gond vagy, hogy egészségtelenül él? Mert nem mindegy. Szerintem az csak bevezetés kérdése, hogy miket vacsoráztok, mondd meg, hogy Te nem azért főzöl, hogy ő mégis pizzát rendeljen vagy hamburgert egyen. Esetleg állapodjatok meg, hogy mondjuk minden pénteken valami gyorskaját esztek, de hétköznap igenis a főtt ételt, mert ez sokkal olcsóbb, egészségesebb. Én a csokit nem vonnám meg tőle, tényleg pocsék érzés úgy élni, hogy az embernek mindenről lekelljen mondania, amit szeret. A legtöbb embernek van valami káros szenvedélye. Nem látunk bele ugye a pénztárcátokba, nem tudjuk mennyire kell filléreznetek, de nekem az a véleményem, hogy sok nő úgy gondolja, hogy csak az eféle luxuscikkekről lehet lemondani. Én azt mondom, hogy amíg egy nő elmehet fodrászhoz, kozmetikushoz, megveheti otthonra a különféle kenceficéket, addig ezt a pénzt a férfi is had költse arra amire szeretné (ha ez a csoki akkor arra).
2010. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy,hogy hó végén hazamenni a szülőkhöz nem mindig sikerül neki, mert extra 000-s lesz a számlája... nem tudja beosztani azt a nem sok pénzt amit keres, sajnos.Ha én meg segíteni próbálok,támadásnak veszi,pedig én csak azt szeretném hogy ne hónapról-hónapra,fillérről fillérre kelljen élni, és ha ennek az az ára, hogy nem minden nap 1 tábla csoki,akkor legyen az. Én is ritkán veszek magamnak valamit,havonta-kéthavonta,mert tudom hogy félre kell rakni,ha közös életet tervezün és valahogy előbb akarunk lépni.
2010. ápr. 13. 09:57
 6/21 anonim ***** válasza:

Kövér? Mozog eleget?

Vidd el általános állapotfelmérésre, fogászatra és vércukorszint-mérésre. Az is lehet, hogy candidás vagy cukorbeteg.

Ha tíz éves elmúlt, akkor meg kell értenie, hogy az emberi szervezetet nem ilyen mértékű cukorbevitelre tervezték, száz évvel ezelőtt a kockacukor még karácsonyi ajándék volt..

Ez hosszútávon visszaüthet. Egyen akkor 60 százalékos vagy annál több kakaótartalmú fekete csokit, ha csokira vágyik, az tényleg az, a tejcsokik csak cukorszirup.

Ki lehet váltani az édességet aszalt gyümölccsel, joghurttal is.

Ha ez se hat, mondd meg neki: ha elhízik, fel is út, le is út :))

Ha pedig az egész életében "csak ez a kis élvezet" van, akkor az sajnálatos...

2010. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem hízékony típus :( Én mindent megteszek érte, de van amit "nem engedhetek", ha már ő nem látja be hogy mi a jó neki...
2010. ápr. 13. 10:02
 8/21 A kérdező kommentje:
Napi 14 km-t biciklizik.
2010. ápr. 13. 10:03
 9/21 anonim ***** válasza:
Hát akkor annyi a megoldás, hogy csoki csak akkor van, ha ő vesz magának a saját pénzéből... Legalábbis én biztos ezt tenném a helyedben.
2010. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség egy férfi, és egy nő táplálkozási igénye között. Egy pasi simán tud ennyit, de ennél többet is enni.

Gondold át, hogy mit lehetne tenni!

Milyen munkát végez? Sportol valamit? Mennyire gyors az anyagcseréje? Milyen termetű/alkatú? Miért kivánja az édességet? Nem lehetséges, hogy plusz energiára lenne szüksége? Ha eleve kedveli és igényli az édeset, akkor próbáld a csokit kiváltani házi édességekkel. Nem nagy kunszt megsütni pár palacsintát, egy kis madártej, puding, kevert süti. Hosszú távon olcsóbb, mint a csoki. Ha minőségi alapanyagokból csinálod, egészségesebb is talán.

A vacsorát próbáld egészségesen összeállítani, pl. saláta+husi, vagy főzelék. Az biztos, hogy egy férfi nem él meg annyi kaján, mint egy nő, ezt nem jó elvárni.

Azt gondolom, hogy nem a vitatkozás, vagy az édesség megvonása a megoldás. Azzal csak feszültséget okozol, értelme meg semmi.

Egy jó tanács: mindig legyen a hűtőben valami kaja, amit gond nélkül ehet. Én pl. tojás v. hal salátát, francia salátát, sült húst, sajtot, hagymás túrót szoktam ott tartani. Sok olyan süti is van, amiből lehet jó nagy adagot készíteni, pl. linzer félék. Egy dobozban sokáig eláll, lehet mindig csipegetni belőle. Ezt célszerű eldugni, és mindig csak pár szemet elöl hagyni:)

5 pasira főzök, van némi tapasztalatom:D

2010. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!