Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Orvoshoz kéne mennem? Mi...

Orvoshoz kéne mennem? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Novemberben kezdtem diétázni. Először csak annyiból állt, hogy kevesebb ételt ettem, mint szoktam (pl. 1 tányér helyett 3/4 tányérnyi), aztán fokozatosan csökkentettem az édesség, csoki, csipszadagokat. Februártól már a rizst, krumplit, fehérkenyeret, fehér lisztes cuccokat sem ettem meg. 62 kg-ról 48 kg-ra fogytam. Már nem szeretnék tovább fogyni, de nem tudom hogy álljak le... napi kajám így néz ki:

reggeli: 2 szelet (40 dkg) teljes kiőrlésű kenyér/rozskenyér, 40 dkg párolt csirkemell, uborka, paradicsom, néha jégsalival, hagymával. + 1 csésze kávé

tízórai: 2 db kiwi/2 db alma (kb. 1 db alma 200 g)

ebéd: 100 g csirkemell + uborka

uzsi: 1 db alma/2db kiwi vagy valamilyen saláta öntet nélkül (görög sali), vagy párolt csirkemell (kb. 50 g)

vacsi: párolt csirkemell (kb. 50-70 g), zöldséggel, túróval, máskor pár főtt tojás fehérjéje, túróval

Mivel ugye sokat fogytam, alapból nem kívánom annyira a kaját mint előtte, de a sütiket, csokikat sem. Tudom, hogy 1 db sütiszelettől nem hízom el, így ha valaki meghív egy cukiba, nem mondok nemet, de ez havonta 1-szer ha előfordul. Ha tesóim, szüleim csokival kínálnak akkor viszont nemet mondok, mert félek hogy talán máskor már kétszer annyi csokit fogok enni, aztán 3szor annyit, stb, és visszahízom :S Kcal számolgatós diétán voltam, vagyis még mindig vagyok...

nem bírok úgy enni mint régen, régen tömtem magamba a fehér lisztes pékárukat, a mekis kaját, de egyszerűen most nem tudom megenni. Rájuk nézek, és rögtön bevillan az agyamba hogy "ellenség, nehogy megedd."

nem vagyok anorexiás, egyáltalán nem látom magam kövérnek, átlagosnak látom a tükörben magam, bulémiás sem vagyok, életemben mindig csak akkor hánytam ha beteg voltam/rosszat ettem. Eszek rendesen, ahogy láthatjátok, naponta (max. kétnaponta) van székletem.

Menstruációm viszont 2 hónapja nincs :S Mit csináljak? Mi bajom lehet?


2010. ápr. 15. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Kéne bizony, mert ez még mindig anorexiára utal. Valószinű felborult a hormonháztartásod a fogyókúrától.
2010. ápr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs menstruációd két hónapja, az vagy betegség vagy terhesség, szóval igen, orvoshoz kéne menned ahelyett, hogy teljesen anonim emberektől kérsz tanácsot, akik vagy igazat mondanak, vagy nem.
2010. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor akiket feltétlenül látogass meg! Háziorvostól kérj beutalót kivizsgálsra belgyógyásztra és pszichiáterhez, nőgyógyász és keress fel egy dietetikust!

Állítod,hogy nem vgay anorexiás, de amit csiálnsz az szélsőséges fogyókúra ami igen is ahhoz vezet. Lehet te úgy érzed nincs testképzevarod, nem akarátl volna 20 kg-t fogyni.

Szóvla saűrgősen kérj segítséket orvostól cslasdától!

2010. ápr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem írtad milyen magas vagy, de nagy súlyveszteség okozhatja a menstruáció elmaradását. én tavaly fogytam 17 kilót elég rövid idő alatt. ilyenkor felborul a szervezet hormonháztartása (pontosabban a prolaktin-termelés). mivel négy hónap után sem tért vissza a menzeszem (pedig akkor már rendesen ettem), elmentem nőgyógyászhoz és kaptam gyógyszert, ami megindította a petesejt leválását. azóta rendben van a menstruációm. szóval először is abba kellene hagyni a fogyókúrát (nem mondom, hogy újra kezdj el cukros-zsíros ételeket enni, de valamilyen módon törekedni kellene a kiegyensúlyozottságra), és ha két hónapon belül nem normalizálódik a ciklusod, akkor keress fel nőgyógyászt, írnak fel rá gyógyszert.
2010. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!!!és híztál valamennyit attól a gyógyszertől??



egyébként a kérdezőnek: nekem nem tűnik rossznak ez az étrend, szerintem kiegyensúlyozott!! 2 hónap szerintem még nem a világ vége, nem biztos, hogy gond van (gondolom tini vagy, ezért még valószínűleg nem is állt be rendesen a ciklusod), szerintem még 2 hónapot várhatsz, ha csak a mensid a gond.ha súlyt tartani szeretnél, akkor nagyon picit, fokozatosan növeld egy kicsit a kcal-bevitelt, és sportolj sokat!sok sikert:)

2010. ápr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!