Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiából szeretnék gyógyuln...

Anorexiából szeretnék gyógyulni. Miket egyek, hogy erősítsem az izmaimat? 15/l

Figyelt kérdés
168 cm-hez 50 kg-ra fogytam. Azon vagyok ,hogy felszedjek pár kilót, viszont IZOMBA szeretnék. Tudnátok abba segíteni, hogy milyen ételeket egyek, amitől nem zsírosodok, és milyen gyakorlatokat, stb. tudnék csinálni, amitől az izmaim erősödnek? Tapasztalat is érdekel. Köszi.

2016. júl. 15. 08:00
 1/4 anonim válasza:
Bármit, amire ránézel, és megkívánsz. ;) Ha már nincs ilyen, mindenképp konzultálj orvossal, és legyyen egy-két megbízható barát, aki rád szól, de nem "csesztet", ha nem eszel. Tudom, hogy nagy a lelki-furdi ilyenkor, próbálj például sovány húsokat (csirkemell, csirkehusi, csirkeaprólék a húslevesből) enni, aztán a levesben főtt zöldségek levessel jók még, mert van benne só, ami bizonyára kiürült belőled, és a főtt zöldségek könnyebben is emésztődnek, aztán sok friss zöldség-gyümölcs, és annyi gabona-rizs-krumpli-tészta, ami nem puffaszt. Először ne akarj hirtelen sokat enni, nem is menne a bűntudat miatt, meg a gyomrodnak sem tenne jót. Lassan egyél, élvezd ki az ízeket. Hidd el, ilyenkor mindent fel tud használni a szervezeted: minden jót tesz neki. Javaslok fagyizásokat, sütizéseket barétokkal is, mert az a lelkednek is jó. Biztos kicsit elszigeteltebbé is váltál a betegség miatt. Pirítós vajjal, mézzel, kefír (probiotikumok miatt), magvak (diákcsemege) - ezek mind mehetnek nassként / uszira / tízóraira. Sok folyadék, kevés sport (kevés kardio pontosabban) - séta, beszélgetés, étkezési napló, majd önmagad megnyugtatása, hogy a megevett kaja nem bánt, és mindig gondolj másra, ha elkezdenél kalóriát számolni. ;) Összefoglalva: Barát kell! Leves, husi, zöldség és napi kedvenc bűnös dolog! ;) Séta, folyadék, tükörben mosolygás magadra + doki!
2016. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál :) Az a helyzet, hogy mivel én nagyon keveset sportoltam, és kevés fehérjét ettem (vegán étrenden voltam) így szinte csak izomból fogytam (jó valamennyit zsírból is, de túlnyomórészt izomból, mivel nagyon szénhidrátosan étkeztem és a fehérjefogyasztásom siralmasan kevés volt) Így ha elkezdenék sütiket, fagyikat meg ilyeneket enni, akkor attól zsírosodnék, és én pont az, hogy izmosodni szeretnék.
2016. júl. 15. 10:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég jól látod a dolgokat. Az izmok felépítéséhez edzés, több fehérje és több kalória kell. A plusz szénhidrát nem fog zsírosítani, ha edzéssel elégeted, de nem muszáj édes ételekkel tömnöd magad, ehetnél pl. több gyümölcsöt (lehetőleg éhgyomorra, két étkezés között). Az idegrendszerednek, agyadnak, hormonrendszerednek kell valamennyi zsiradék, koleszterin, ezért én sovány húsok helyett inkább kicsit szaftosabb húsokat (pl. csirkecomb, de néha lehetne vörös hús is), vajat és sok tojást ajánlanék. Ha párolt vagy levesben főtt húsokat eszel sültek helyett, az emésztésed is könnyebben megbirkózik velük. A főtt/párolt zöldségek nagyon jók és könnyen emészthetők, az első nagyon jól mondta, és kalóriában is többet adnak, mint a nyers saláták. A natúr joghurt, kefír segít az emésztésedet rendbehozni, de szedhetnél probiotikumot is. A diófélék is nagyon hasznosak, ha nincs gondod a megemésztésükkel.
2016. júl. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*Édes ételek alatt a cukros-lisztes ételeket értem.
2016. júl. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!