Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pattanások az állati eredetű...

Pattanások az állati eredetű élelmiszerek miatt?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Először vegetáriánus, majd vegán lettem 14 éves koromban. Sajnos közben evészavaros lettem, 14 kg-t fogytam. Több emberrel is beszélgettem és többen mondták, (vegánok is), hogy nem lenne gond, ha "hanyagolnám" a vegán életmódot, mert akár ronthat/súlyosbíthatja az evészavart. Illetve főképp izomból fogytam, mert nem volt elég a fehérjebevitelem, nem vittem túlzásba a sportot, enyhén szólva. Szóval elkezdtem állati eredetű dolgokat enni, és izomerősítő gyakorlatokat végzek napi rendszerességgel. Viszont az a problémám, hogy elkezdtek pattanások megjelenni rajtam. Először lazacot ettem, megjelent az első, utána másnap tojást, jött a második, majd csirkét is-harmadik. Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen étrendet javasoltok, amivel elé fehérjét vihetek be, nem ártok vele az egészségemnek, és nincsenek patijaim (amikor vegán voltam elmúltak a patik) A vegán étrend nagyon sok szénhidrátot és kevés fehérjét tartalmaz, nem biztos, hogy alkalmas lenne arra, hogy izmot szedjek fel. Valaki segítene légyszi, aki ért hozzá? Hogy étkezzek egészségesen? :(

2016. júl. 19. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Te nem vagy normális. Mi az, hogy vegán diétával nem lehet elegendő fehérjét bevinni a szervezetedbe? Persze lehet, hogy te, mint anorexiás, uborkán élsz... Nyugodtan legyél vegán, keress rá szépen a gugliin, hogy milyen növényekben van sok fehérje, és bumm.
2016. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az evészavarok mögött általában pszichológiai problémák szoktak húzódni. Hasznos lehet szakember segítségét kérni ilyen esetben. Egy jól megtervezett vegán étrenden minden tápanyagot megfelelő mennyiségben be tudsz vinni (kiváló fehérjeforrások például a hüvelyesek és szójatermékek). Egyes embereknek valóban segít a vegán étrend a pattanások elmulasztásában (kevesebb telített zsírsav, több zöldség és gyümölcs bevitele).

Azonban az állati eredetű élelmiszereket nélkülöző étrendek kalóriasűrűsége általánosságban alacsonyabb, mint egy mindenevő étrendé. Ez önmagában nem jelent problémát, viszont az anorexiában szenvedők kórosan kevés mennyiségű ételt visznek be a szervezetükbe, ez pedig egy vegán étrend esetén még kevesebb kalóriát jelent.

Még ha szeretnél is később vegán lenni, szerintem érdemes előtte mindenképpen az evészavaroddal kezdeni valamit. Vegán étrend esetén pedig fontos, hogy megfelelően tervezd meg (elegendő kalóriabevitel, makrotápanyagok, vitaminok és ásványi anyagok fedezése, illetve a szükséges kiegészítők (pl. B12) szedése). Egyik legjobb olvasmány erről Jack Norris R.D. Vegan for Life című könyve, ebben mindent megtalálsz a témáról.

2016. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem kb így nézett ki egy anorexiából gyógyulós napom, vegánként (az anorexa előtt is vegán voltam)

Reggeli: zabkása aszalt gyümölccsel vagy pirítós lekvárral és banánnal

Tízórai: pár darab gyümölcs (alma, banán, barack, narancs stb)

Ebéd: köles/rizs/tészta/krumpli+bab/kukorica+szójavirsli/tofu/szejtán+ketchup

Vacsora: vegán pizza/szendvics/hasonló étel, mind ebédnél

+ vegán sütik, fagyi, csoki, müzliszelet, gyümölcsök, zöldségek


Persze ettem palacsintát, gofrit, burgereket is, de kb így szedtem fel eleinte súlyt. Mióta meggyógyultam, 75%-ban junk food vegan vagyok, de még így is egészségesebb vagyok, mint az átlag

2016. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

nekem az edzéstől jön ki pattanás, ott, amelyik izmom edzem, de szerintem egészséges vagyok

0.4kg húst eszek naponta

2016. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én mióta vegán vagyok, egyeltalán nincsenek pattanásaim!:) Míg húsevő voltam volt egy csomó, de még a vegetáriánus időszakomban is. Ezzel jelez a szervezet, ha valami nem megfelelő. A hajon, bőrön körmön látszik a legjobban, hogy ki hogy étkezik.

Vegán étrenddel éppen elég fehérjét lehet bejuttatni a szervezetbe, csak figyelni kell. Ha salátán élsz, persze hogy anorexiás leszel. Meg mellesleg az állati eredetű élelmiszer eléggé káros, mert sok benne a koleszterin. A szervezet előállítja magának a szükséges adagot. A húsevés sem túl kifizetődő hosszútávon (mondjuk egy akár egyénenként is változik) mert eltömíti az artériákat és szívbajokat is okozhat. A vegánok között egy kutatás szerint sokkalsokkal kevesebb a szívroham, szívbetegségek kialakulásának esélye, no meg a rákról ne is beszéljünk..

Suliba, tvbe, mindenhol azt szajkózzák hogy tejet inni kell mert különben meghalsz vitaminhiányban, a csontritkulásod lesz, stb. Én úgy gondolom, a tej az egyik legegészségtelenebb dolog.. Egy másik faj anyateje, egy boci fejlődéséhez kell, hogy megnőjön és leszokjon róla. Tele van hormonnal, túl sok benne a kalcium, nem az emberi szervezet igényeinek megfelelő. Nem hiába van annyi "laktózérzékeny", de valójában csak nem borjúk... Mellesleg a tej tele van gennyel, annak való, aki egy pattanás kinyomása után lenyalja az ujját, kb azzal egyenlő.

Az sem utolsó, hogy az állati eredetű élelmiszerekért kegyetlenül bánnak az állatokkal. Ha nagyipari állattartásról beszélünk: bezárva tartják őket, mindenféle vegyszerrel, szarral etetik őket, soha nem látják, érezhetik a napot, a friss levegőt. A borjúk nem is láthatják anyjukat, bezárják őket egy kis boxba aztán mennek a vágóhídra. Egy tehén 20 évet élne kb a természetben, de a tejiparban már 4-5 évesen összeesnek..sokszor nagyobb szenvedés van egy pohár tejben, mint egy steakban. De ennyit erről, ez egy elég nagy téma most nem akarok belemerülni.

Szerintem a vegánságnak csak előnyei vannak, ha jól csinálja az ember. Mind a környezetre, mind az állatokra és önmagunkra nézve.

2016. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!