Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészségtelen ez az...

Mennyire egészségtelen ez az életmód?

Figyelt kérdés
Szóval ha valaki szinte semmit nem mozog,csak elmegy a boltba vagy ahova nagyon szükséges. Otthon órákat ül a gép előtt,játszik. Sok energiaitalt,kávét,pizzát zsíros ételeket eszik. Az ilyen passzív életmódnak milyen hatásai lesznek rövid időn belül? Pár hónapon belül jelentkezik valami? Mennyi ideig tartható az ilyen állapot? Mit lehet tenni az ilyen emberért,mert ha bármit mondanak neki azt támadásnak véli.

2016. aug. 14. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Rövid időn belül: elhízás, ellustulás, szociális élet romlása, sok gépezés miatt romolhat a szeme. Hosszútávon (tudom nem kérdezted, de jó tudni) az elhízás miatt diabétesz lehet, szív- és érrendszeri betegségek. Ennek az étrendnek is sok következménye lesz, olyanok mint pl tápanyaghiány, vitaminhiány. A napon is kéne lenni, a D vitamin-hiány is okozhat később gondokat, még jobban növelve a kardiovaszkuláris betegségek valószínűségét később.


Gyerek az illető? Akkor kis szigorral eltiltani a géptől és kiküldeni mozogni, ha támadásnak veszi akkor ez van. Felnőtt? Akkor ezeket meg kell vele értetni, amiket fentebb írtam. Sajnos az ilyen életmódot élő emberek nagy része csak későn jön rá, hogy ezt nem így kellett volna és későn kezdi meg az életmódváltást.

Csak nyaranta csinálja ezt? Vagy egész évben?

Az okát kéne valahogy kideríteni és az alapján tovább haladni, rájönni hogy mi kényszeríti ebbe az "állapotba".

2016. aug. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már felnőtt. Youtube-os sokan nézik is,állandóan ezt csinálja,van,hogy naponta 6-8 órát is stream-el. Próbáltam szépen mondani neki,hogy ez nem túl egészséges,mondta,hogy ne szóljak bele,ha nem tetszik lehet menni. Máskor mondtam neki,hogy nagyon kövér lett pár hónap alatt az meg nem zavarta,ő így van jól.
2016. aug. 14. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor sajnos nehezen lehetne hatni rá :/ legalább valami testmozgást beiktathatna, de sajnos magától fog rájönni hogy ez nem jó
2016. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 enderpet válasza:
Mi a neve a youtube csatornájának?
2016. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!