Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan tudhatom/hogyan tudnam...

Honnan tudhatom/hogyan tudnam kiszamolni, hogy mennyi szenhidratra van szuksegem naponta? Es aki fogyozik az mennyivel kell, hogy csökkentse? Mennyi ch-ot kell bevinni es miböl?

Figyelt kérdés

2016. aug. 30. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg semennyire, gyakorlatilag egészséges 0 ch-s étrend nem létezik.

Az más kérdés, hogy te mennyivel érzed még jól magad, mennyivel tudsz nagyjából jóllakni. Ha fogyni szeretnél, zöldségekből és némi gyümölcsből elég szénhidrátot lehet bevinni. Ha gabonát vagy egyéb ch forrásokat is eszel, figyelj oda, hogy ezek inkább alacsony glikémiás indexű élelmiszerek legyenek, és ezekből minél kevesebbet egyél.

2016. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos arra nem tudok válaszolni, hogy hol lehet kiszámolni. Reggel ehetsz szénhidrátot, jó sokat. Az a lényeg, hogy lassan felszívódó legyen (zabpehely, kenyér, köles, krumpli, tészta...) a gyors szénhidrátok a cukrok. Fruktóz, glükóz, szacharóz (szukróz, de kristálycukorként ismert jobban). Nézzük sorjában. A fruktóz az nem más, mint a gyümölcscukor, ez van a dinnyében, almában, mézben és egyéb cukrász süteményekben, mivel ez a legédesebb cukor. A glükóz a szőlőben található meg, ill. a vérben, ennek a szintjét mérik vércukorszint méréskor. És a legrosszabb cukor a szacharóz. Nagyon rossz, ugyanis ez még a fogakat is károsítja, plusz a bélnyálkahártyát. A cukrokat kerüld fogyokúra alatt. Csak édesítőt (az rajtad áll, hogy természetes vagy mesterséges). Ebédkor is ehetsz szénhidrátokat, szintén lassú felszívódásút, de már módjával, kivéve, ha nehéz fizikai munkát végzel. A vacsora nem a szénhidrátok ideje, hanem a fehérjéké (nem baj, ha minden főétkezésbe viszel fehérjét, sőt...) ezt húsokban, tejtermékekben találod meg. Vigyázz, ne nagyon vacsorázz be, mert nem lesz nyugodt éjszakája a gyomrodnak.
2016. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Reggelre ne szállj el a szénhidráttal, mert akkor gyenge az inzulinérzékenység, ezt olvastam igen sokszor.

Attól még egyesek 300 gramm gyors cukorral is elvannak reggelire boldogan, fogyáskor is. Az emberek már csak ilyenek, kevés dolgot lehet mondani általánosan. Én azzal szimpatizálok, hogy ne szálljunk el a szénhidráttal, de hogy ez kinek mit jelent, az NAGYON változó. Van, aki napi 1000, van, aki napi 5 gramm ch-t tart ideálisnak önmaga számára.

Mivel a test élelmi szénhidrátigénye nulla, nagyon nagy a mozgástér, nem úgy, mint a másik két makrotápanyag esetében.


Nagyon emberfüggő tehát, kinek mi jó. Én tudok fogyni sok szénhidráttal is, csak legyen, aki bezár és kalóriadeficites szénhidrátdús étrendet biztosít s vigyáz, hogy ne öljem meg valamivel. Szabad akaratomból 80-100g fölötti szénhidrátbevitellel közel képtelen vagyok fogyni, ha az életem vagy valami sokkal fontosabb múlna rajta, mint az alakom, csak akkor menne.

Van, akinek így vagy úgy bekavar a sok ch, de van, akinek nagy a kalóriaigénye s nem bírja a sok zsírt kevés szénhidráttal, az nyilván sok szénhidráttal fogy.


A legjobb szénhidrátforrásnak a zöldségeket tartom, de aki szénhidrátosan szeret enni, annak a gluténmentes (nekem ez szimpatikus, ennyi) gabonák is jók lehetnek, főleg pl. a zab, ami rostos, lassú felszívódású, viszonylag fehérjés... A gyümölcs... erősen emberfüggő, hogy jó-e fogyáskor. Sokunknak nem. Persze azok sem egyformák, én pl. bármikor eszem banánt, ha kedvem támad rá és kerülöm az almát, de sokan fordítva vannak vele. Kinek mik a szempontjai s mennyiségei...

2016. aug. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!