Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szabaduljak az evészavaro...

Hogy szabaduljak az evészavaromtól?

Figyelt kérdés

173 cm és 55 kg vagyok. De ezek csak számok, mert kívülről több, mint 60 kg-ra saccolnák a súlyom. Sajnos vastag csonzozatú vagyok, és bár elvileg vékonynak számítok, mégis óriásinak érzem magam egyrészt a magasságom (bár én szeretek ilyen magas lenni) másrészt a konkrét "nagyságom" miatt. A csontozatom miatt a bokám vastag, és a vádlim is, és ez rettenetesen frusztrál. Alapvetően izmos vagyok(főleg a vádlim), és minden vágyam, hogy törékenyebb testalkatú legyek. A tavalyi évem nagyon stresszes volt és egyfolytában csak ettem, hogy csillapítsam a szorongásomat, aminek köszönhetően az általános 55-57 kilomrol 63-ra híztam, amire azt mondja az átlag ember, hogy normális, de nálam ez már az egészségtelen kategória. Aztán folyamatosan próbáltam lefogyni, de sehogy sem sikerült. Végül valahogy vega lettem, ezután pedig kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok, így a tejtermékek is kiestek az étrendemből. Maradt a rengeteg zöldség és gyümölcs és a vegán életmód (de csak részlegesen, mert néha ettem tojást). Ezután elhatároztam, hogy a nyáron lefogyok szépen, és nem is kellett sokat tennem érte, mert lassan visszaállt az 55 kilom. Aztán hirtelen az lett a legfontosabb (és titokban még mindig fontos),hogy 50 kg vagy 50>kg legyek. Ezért mindent megpróbáltam, hogy kisebb legyen a súlyom. Kihagytam először a reggelit, aztán reggeli helyett csak kávét ittam, ami elveszi az étvágyat. De a vége csak egy nagy falásroham lett. Volt,amikor sikerült megállnom a nassolást és 52 kg is voltam, ami az eddigi legközelebbi a vágyott célhoz, de sajnos ez alá nem mentem. A lényeg, hogy (sajnos) újyra rendesen eszek, néha sokat is, persze vegán keretek közt, a súlyom pedig stagnál. De amikor hazajövök, vagy pont nincs semmi dolgom, akkor rámjönnek a falásrohamok, amitől nem leszek jóllakott és csak felfúvódok (mert amúgy nagy problémám a hasam, ami legkisebb kaja után is hatalmasra puffad). Tudom, hogy ez evészavar és nem,nem vagyok anorexiás, és a lényeg, hogy végre egészséges és vékony legyek, de fogalmam sincs, hogy győzhetném le magamban a kaloriaszámlálást és az evés utáni bűntudatot.

Nagyon kérek mindenkit, hogy ne oltogasson, hanem tanácsot adjon! Előre is köszönöm!


19L



2016. szept. 10. 23:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Először is mentálisan kell, hogy helyre legyél téve.

Onnantól pedig el lehet gondolkozni egy rendszeres,

tervezett táplálkozáson. Ha gondolod, írj privátot,

valószínűleg tudok segíteni.

2016. szept. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Teljes mertekben megertelek, nekem is az lett az ilyen eletmodvaltasoknak a (vega/vegan/szenhidratszegeny/feherjedus/stb.) vege, hogy eveszavaros, anorexias lettem. Pszichiaterhez jarok, jelenleg azon vagyok, hogy gyogyuljak, de egyszeruen borzalmas, mert szinte barmit eszek furdal a lelkiismeret vagy a hizastol rettegek. Van aki arra eskuszik, hogy a vegan etrend fogyaszt, hat agyon kivancsi lennek, hogy miböl all az az etrend. Van akik meg azt mondjak, hogy a vegan etrend tul sok szenhidratot tartalmaz (ami a legkevesbe laktat) igy könnyu tulenni magunkat. En nem tudom mi az igazsag, nagyon bizonytalan vagyok. Ha sikerul megoldast talalnom akkor irok ;) Te is irhatsz nekem akarmikor ;)
2016. szept. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nagyon rendesek vagytok! Elsősorban egy olyan étrendre lenne szükségem, ami megszünteti a hasi puffadást és ellát elegendő energiával és tápanyaggal - a fogyást megoldom sportta (heti 6 órában táncolok). Valaki tud ebben segíteni? Lehetséges, hogy gluténérzékenység okozza a puffadást? Mert tudomásom szerint a gluténérzékenység egyik tünete a nagyon lesoványodás, ami nálam nem áll fent. (Tényleg nem!)
2016. szept. 11. 11:48
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Minek akarsz te fogyni? 50 kilósan=anorexiásan ne is legyél vegán, csak szégyent hoznál az etikai vegánokra. Te csak saját magaddal törődsz. Csinálj valamit az életeddel, egyértelmű, hogy semmi cél nem éltet. Mégis mi változik majd, ha 50 kiló alatt leszel? Azt leszámítva, hogy egészségtelen leszel? Komolyan...
2016. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Annyira bunkó vagy! Honnan tudod, hogy semmi célom nincs? De persze mindenki magából indul ki, gondolom a te célod az, hogy másokon vezesd le a saját frusztrációidat. Jobban tennéd ha elhúznál innen, ez a kérdés amúgy sem neked szól!
2016. szept. 11. 19:37
 6/17 anonim ***** válasza:

Menjél el sportolni, vagy bármit, hogy ne a bromsgaidon agyalj, és ne jusson időd éheztetni magad.

Beteg vagy, az utolsónak pedig igaza van. Pszichológus kell neked, mielőtt csontváz leszel.

2016. szept. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy evészavarom van, mint a kérdés is mutatja, Rendszeresen sportolok, ezzel nincsen baj. De kikérem magamnak hogy ilyen hangnemben osztogasson és hogy a vegánok szégyenének tituláljon valaki. Lehet ezt normális hangnemben is.
2016. szept. 11. 22:55
 8/17 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy anorexiás vagy.

Kb. így látom a folyamatot:

Stressz + egészségtelen táplálkozás --> béldiszbiózis és hízás --> "vegán" étrend (?) --> tápanyaghiány (fehérje, zsír vitamin), fogyás, ételallergia ekkor derül ki (régebb óta fennállhat, más ételekre is) --> falásrohamok, anorexiás tünetek. Puffadás a bélflóra felborulásának köszönhető, vegán étrend csak súlyosbítja.

Szívesen segítenék, de el kellene tudnod fogadni, hogy csak vegyes étrenddel várható javulás.

2016. szept. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szia! Így levezetve látva a dolgot elég bizarr, de igaz. De nem vagyok anorexiás!!! Ezt hangsúlyozom. Bár attól még lehetek , hiszen ez egy mentális betegség, hogy nem vagyok csontsovány. Húst azért nem eszek mert már a szagától rosszul vagyok, halat esetleg. Tejtermék kizárva laktózérzékenység miatt, a tojás jöhet kis mennyiségben. Most a gluténmentes étkezést akarom kipróbálni, hátha az megszünteti a puffadást. Ezen információk fényében tudsz étrendet ajánlani?
2016. szept. 11. 23:24
 10/17 anonim ***** válasza:
Bármennyire ellenkezel, anorexiás vagy azok alapján amiket leírtál+nagyon ellenkezel is, hogy te bizony nem vagy anorexiás. (ez az egyik tünete az anorexiának, ha érdekelt) Szóval ne a neten sajnáltasd magad, hanem vagy kezdj valamit az életeddel (pszichológus stb), vagy szenvedsz magadban még hosszú hosszú éveken át. Fogd fel, hogy a te életedet csak te tudod rendbe hozni. Ha akarsz változni, akkor elfogadod, hogy mi az egészséges testsúly, és nem a fogyás körül jár majd az agyad. Te döntessz.
2016. szept. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!