Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit gondoltok erről a cikkről?

Saavedro kérdése:

Mit gondoltok erről a cikkről?

Figyelt kérdés

RÉSZLETESEN írjátok le az álláspontotokat, hogy mondjuk melyik pontokban van ferdítés, vagy valótlanság...


[link]


2016. szept. 15. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Címmel együtt semmi sem igaz
2016. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én tökre igaznak gondolom, számomra ez már nem is újdonság.
2016. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ennyit a részletes válaszokról... :D tudom, hogy milyen oldal a ripost, ezért kértem, hogy TÁMASSZÁTOK ALÁ, hol hibádzik a szöveg és miért...
2016. szept. 15. 16:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz ingyen meg kéne tennem, amit a cikk írója valószínűleg nem tett meg a honor fejében: részletesen utánajárni a témának, kutatni. Csak így első pillantásra: a cikk a '60-as években "játszódik", mégis azt írja:


a szív és érrendszeri betegségek fő okozójának a zsírok és a koleszterin legyen megnevezve


Pedig a koleszterin-hisztéria csak a '80-as években kezdődött.

Megnéztem a forrásul szolgáló cikket, nagyjából ugyanazt írja, eltekintve apróságoktól, pl. a "padlót fogás" Marion Nestle reakciója volt Schmidt publikációjára.


Egyébként teljesen általános, hogy az élelmiszeriparban mindenki a saját termékét kedvező színben feltüntető kutatásokat szponzorál. Valószínűleg azért az évszázad egyik legnagyobb orvostudományi tévedéséhez kevés volt egyetlen ilyen fizetett eredmény a '60-as években.

2016. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!