Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy eretnek kérdés kalóriaszám...

Egy eretnek kérdés kalóriaszámlálóknak: Olajos aprított tonhalkonzervet vettem, mert az olcsóbb. Otthon forró csapvízzel szűrőben kimostam belőle az olajat. Ez felér kb azzal, mintha sós lében vagy saját levében lévő konzervet vettem volna?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha olíva olaj volt rajta, akkor nagy kár volt lemosni. Teljesen zsírtalanul akarsz enni? A fiam is fogyózott, és epekővel meg kellett műteni. Az epének naponta többször meg kell ömleni, hogy ne sűrűsödjön össze az epefolyadék. Ez pedig zsiradék fogyasztása után történik meg.
2016. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, kalóriák szempontjából biztosan. Én is lemosnám, persze az olivaolaj kivételével, mivel a finomított olajokat és a szójaolajat kerülöm.

Ha hasznosabb forrásból fogyasztasz megfelelő mennyiségű zsiradékot (mivel az is fontos az egészséghez, ahogy az 1. írta), akkor jól tetted.

2016. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aranyosak vagytok, hogy aggódtok, és köszönöm az intő tanácsot! Van mintaétrendem, csak nem akarom túllépni az előírt zsírbevitelt. Egy olajos konzerv nagyon megdobná. A receptben ezt még úgyis keverni kellett sajtkrémmel, stb. Ja, megnéztem, növényi olajos volt. Kösziiii
2016. okt. 8. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!