Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyen életmód mellett lehetek...

Ilyen életmód mellett lehetek cukorbeteg? Esetleg más bajom lehet tőle?

Figyelt kérdés
Általában egészségesen étkezem, rendszeresen sportolok, 175 cm magas vagyok, és 77 kiló, alig van rajtam fölösleg, DE néha megkívánok egy kis édességet, és ha már egy kicsit eszek, akkor szinte nem tudok leállni, és rengeteget megeszek. Bajom nem lesz tőle, nem leszek rosszul, rendesen lezajlik az emésztésem, csak kicsit több időt vesz igénybe.

2016. okt. 9. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Valószínűleg 2-es tipus nem leszel, de ha van a családban cukorbeteg, 1-es lehetsz. Az ellen nem lehet tenni.
2016. okt. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2es volt a családban, 1es nem.
2016. okt. 9. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ha egy kicsit eszel édességet, azzal még nincs gond. Viszont én ott szúrtam el 2005-ben, hogy jöttek egyéb stresszes dolgok is az életemben és nem tudtam megállni egy kicsi édességnél, hanem faltam, szinte reggeli, ebéd és vacsora helyett is. Aztán 2008-ra derült ki, hogy II-es típusú cukorbeteg lettem. Volt a családban már ilyen betegség apámnál és hamar meg is halt szívinfarktudt kapott amit lábon kihodott, mert nem ismerték fel a bajt, aztán tüdőembóliát kapott és a végén egy agyi infarktus vitte el. Most már vannak jó gyógyszerek a II.-es típ. cukorbetegségre. Viszont nagyon diétázom és a cukorról le is mondhatok ha teljes és hosszú éleltet akarok élni. A korábban kezdődő szövődményeket sikerült megállítani és visszafordítani.


A lényeg, a sok cukros csokis dologtól, vagyis a túl sok szénhidráttól szinte biztos, hogy II.-es típusú diabéteszed lesz, ha volt apai ágon hasonló.

Sajnos én se hittem és jól megszívtam mint a torkosborz. Addig az orvost nem ismertem. Utána meg millió féle tablettákat kell szednek a koleszterin csökkentőtől a vér összecsapódás gátlón keresztül (ami a trombus képződés ellen hat, a vérnyomás csökkentőig mindent szedni kell.) Az ami vissza fordította a komoly kezdődő érfal károsodást, az a sztatin alapú koleszterin csökkentő. AZ ÉLETET MENT. Nálam megindult egy szefmefenékben szokásos retina károsodás és kezdtek sötét foltok megjelenni itt ott és növekedtek. Mára vaknak kellne lennem. Viszont elkezdtem szedni a koleszterin csökkentő sztatint és kb három hónap alatt dasztikusan vissza állt a normális látás mindenhol és azóta teljesen normalizálódott a keringésem. Igaz, most dupla adag sztatint íratok a dokival de megmentette az életetemet és a látásomat is! Na meg minden ér károsodást megállított és rendbe hozott, ami ilyenkor a halálhoz vezető károsodásokat szokta okozni.


Ne juss el idáig!

Inkább kerülj minden olyan szénhidrátot amit nem dolgozol le másfél-kettő órán belül a szervezeted, különben gyorsabban utolér a baj mint gondolnád.


Már én is úgy vagyok vele, ha tudtam volna, de az időt én már nem tudom vissza forgatni. Te még megállíthatod a folyamatot.

.

2016. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Így voltam én is. Ettől lettem 2-es típusú cukorbeteg! Beszélt róla sok ember, hogy ne csináljam de nekem jólesett így. Most diétázhatok és szedhetem a gyógyszereket. Úgyis csak akkor hiszi el mindenki, amikor már baj van de addig eszi mert jólesik. Akkor meg már nem lehet semmit csinálni.
2017. jan. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mentálisan kell rendbe jönni, fokozatosan, az hatással van a kajafüggőségre is.
2019. jún. 7. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!