Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges étrend honnan?

Egészséges étrend honnan?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészségesen élni. Egészségesen tálpálkozni, mozogni. Van olyan oldal/személy ahol étrendet állítanak nekem össze?

Eddig nagyon keveset mozogtam(kb. 2hete szobabiciklizek napi 30 percet) általában burgonyát és tésztákat eszem, sajtot, tejet, édességeket,, ritkán tojást, nagyon kevés zöldséget, gyümölcsöt Hús nélkül mert nem szeretem. Vizet iszom kb. 3liter/nap.


2016. okt. 18. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nősülj meg, és kérd meg a feleségedet, hogy állítson neked össze étrendet, és főzzön is rád.
2016. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még fiatal vagyok hozzá😆 17/f
2016. okt. 18. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első, ez nem mindig jó, én pl. szénhidrátszegény ételeket főzök s ezt a párom úgy, mint én, nem bírná, özön rizst eszik hozzá és utána édességeket. Mindenkinek más a jó, tartható, egészséges.

Úgyhogy kérdező, ez nem kicsit egyénfüggő, a legjobb, ha kitapasztalod, neked mi a jó. Persze olvass utána, hogy működik az emberi test, mire van szüksége, ilyen-olyan étrendek... Próbálkozz kevesebb és több szénhidráttal, számold ki, vajon elég fehérjét viszel-e be ésatöbbi.

Másokat megkérdezni necces, mert aki máshogy étkezik s nem eléggé tájékozott, az borzalmasnak tarthatja a számodra ideális étkezést...

Az, hogy elkezdtél mozogni és egész sok vizet iszol, az OK. A tésztás, nagyon zöldségszegény étrend szerintem nem jó, a hús mindegy, csak megfelelő legyen a fehérjebevitel, tésztával és krumplival, édességgel sokaknak könnyű úgy belakni, hogy az elmarad.

Egészséges, bevált étrend pl. a tipikus testépítő étrend is, de nem mindenkinek való. Hozzád jóval közelebb áll, mint hozzám, pedig tőled is távol. De lehet zsírosabban enni (hús nélkül előnyös lehet, a sajt, tojás is zsíros, bár vannak sovány tejtermékek s tojásfehérje) s nem is tudom, milyen változtatásokra vagy hajlandó. Én anno töredékére vittem le a szénhidrátot s kiderült, nekem ez az ideális (az édességeket viszont nem adtam fel, csak átalakítottam). De általában a kisebb lépések jönnek be az embereknek, azt hiszem.

Úgyhogy ez egyéni... Ajánlanám a több zöldséget, nem lehetetlen anélkül egészségesen élni, de azért necces.

2016. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt találsz segítséget: [link]

2016. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!