Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegként, miként étkezze...

Cukorbetegként, miként étkezzek, ha a zöldségektől felfújódok, ráadásul nehezen rágom meg, mert fogpótlás alatt állok?

Figyelt kérdés

Manapság egyre nehezebben bírom a zöldségeket és azokból készült ételeket. A felfúvódás rosszullétig képes fokozódni miattuk. :-(

Fogaim húzása és pótlása még sokáig fog tartani, így a rágással is szenvedek néha. Persze, amit tudok lereszelem, vagy akár pépesítem. De a felfúvódás miatt, korlátozottak a lehetőségeim.

A savanyított termékeket is csak minimális mértékben bírom fogyasztani.



2016. okt. 25. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz helyzetben vagy,mert a cukorbetegség diétájának alapja a zöldség.Vannak olyan zöldségfélék amik nem puffasztanak és általában jobb a helyzet,ha nem nyersen fogyasztják. Nincs probléma ez epéddel? A hasnyálmirigyed jól működik? Milyen cukorbetegésged van, inzulin dependens vagy nem? A beleiddel nincs probléma? Ki kéne vizsgáltatni ezeket,mert nagyon fontos lenne a cukrod miatt zöldséget enned!
2016. okt. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom a sült almát, azt nem nagyon kell rágni.
2016. okt. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valóban nehéz, bár inkább a tápanyagok miatt aggódnék, pusztán jóllakni elég egyszerű zöldségek nélkül szénhidrátszegényen is, már ha az ember bírja a zsírt.

Mindenféle zöldséggel ez van? Az nagyon furcsa és nagyon kellemetlen, a legtöbb normális étrendben igencsak van zöldség, hasznosak.

Szénhidrátszegényebb gyümölcsökkel próbálkoznék, de itt már hiányoznak az ismereteim, én nagyon zöldséges vagyok s azoknak a tápanyagtartalmáról van fogalmam. De valamit biztos segítenek. Vitaminokat is szednék, s persze ami belefér, azt változatosan enném.

2016. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A cukorbetegeknek zsírszegény étrendet kell választaniuk aszövődmények megelőzése miatt,úgyhogy NE EGYÉL SOK ZSÍRT még akkor sem,ha az közvetlenül nem emeli a vércukorszintet. Meg kell taláni,hogy mi az a zöldségféle,vagy hogyan elkésztve nem puffaszt.
2016. okt. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És járj utána,hogy nincs-e a háttérben olyan betegség ami miatt ennyire felfújódsz.
2016. okt. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Kisgyerekkorom óta vannak problémáim a nehéz és puffasztó ételekkel. Előzőt kerülöm, utóbbiakat mértékkel fogyasztom.

Már többször voltam kivizsgáláson gyerekkorom óta, de nem találtak semmit, csak ilyen vagyok és kész.

2016. okt. 28. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:
2016. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!