Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha rátok tör a falásroham,...

Ha rátok tör a falásroham, mit és mennyit és mennyi ideig esztek?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran fordul ez elő? Hogy álltok le az evéssel?

2016. nov. 8. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Téged már diagnosztizáltak? Diagnosztizáltak válaszaira vagy kíváncsi, vagy átlagemberekére?


Én, mint átlagember, időnként megeszem egy tábla csokit, vagy egy zacskó kekszet egymagam, pár órán belül. Esetleg egy héten belül 2-3-szor is. De aztán hónapokig semmi ilyesmi. Akkor fordul elő ilyen, amikor rendszertelenül, bután étkezem, kihagyom a reggelit, nem eszem gyümölcsöt, nem iszom eleget, stb. Stresszesebb időszakokban főleg. Úgy állok le vele, hogy ráállok a mérlegre, és felfogom, hogy nem jó a tendencia. Van olyan is, hogy kisebb rosszulléttel, székrekedéssel, pattanással, stb. jelez a szervezetem, ez hívja fel rá a figyelmemet, hogy hülyeséget csinálok, és akkor ezeket a kisebb jeleket igyekszem komolyan venni, ezért állok vissza a normális menetrendre: ha soron kívül éhes vagyok, nem édességet eszem, hanem pl. kefírt, joghurtot, gyümölcsöt, többször teázom, stb.

2016. nov. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tör rám ilyen, mert nem éheztetem magam...

Nagyritkán előfordul, hogy tényleg nem érzek éhséget egész nap vagy pokolian elfoglalt vagyok s nem eszem (olyan 5 évente egyszer, nem kell félteni, inkább túl sokat eszem, mint keveset). Na akkor kiéhezem és jobban rárepülök az ételre este. De ezt nem nevezem falásrohamnak, lehet, hogy más igen. Normálisan eszem, nem falok, csak éhségem hatalmas és nagyon sok ételtől csillapodik csupán. Normális ételt eszem, illetve esetleg ami jön, éhesen azért eljutok a marék mazsoláig is, de azzal sincs bajom.


Az evéssel általában akkor állok le, ha jóllaktam. Van néha jóllakhatatlan napom, akkor egy ponton feladom. Ilyenkor sosem mérek, gondolom, bepakolok vagy 3000 kcalt s akkor. Tudok enni, igen.


Olyan van gyakrabban, hogy kedvem van enni s lelkesem eszem ezt-azt, olyankor is el tudok szállni. Ez nem tiszta éhség, csak ilyen lelki dolog, alapból szálkásítani próbálok, de bármilyen lazán és sikertelenül teszem, azért egy picit megterhelő egy viszonylag nagyevő hedonistának s ez kirobban. De amikor nem volt ez, akkor is sokat és élvezettel ettem, szóval ezt sem tudom falásrohamnak tekinteni.

2016. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
33%

eső kettő hülye!!

rám szinte hetente szokott.

megeszek fél kiló kekszet cukros tejjel.

kb fél óráig tart.

ÉS AZ EGÉSZTŐL NEM HÍZOK SEMMIT!!!!! :(

2016. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez NEM falásroham, amiket írtok, ti észlények!


Nekem szokott lenni:

- fél kiló kenyér (melegszenyának), vagy 4-5-6 pésüti kb. max. öt perc alatt

- közben kóla, vagy kakaó

- aztán csoki, vagy vmilyen tészta (legalább egy zacskó)

- majd csinálok másfél liter borsófőzeléket jó cukrosan 5-6 szelet párizsival

- mellé üdítő

...

Persze ezek közben néha kimegyek hányni is.

2016. nov. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja, akkor ez most átmegy ilyen versenybe, hogy összegyűlnek itt a bulimiások, és hergelik egymást, hogy ki tud többet, nagyobbat hányni, ahelyett, hogy segíteni próbálnánk azoknak, akik még nem a másfél liter főzeléknél tartanak, hanem a zacskó keksznél?
2016. nov. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm négyesnek a választ. És menyi idö alatt tudod magadbol kiadni? Kérem csak bulimiások válaszoljanak. Ti is órákig faltok egyszerre akár 7000kcalt is?
2018. aug. 2. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!