Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet attól valami bajom,...

Lehet attól valami bajom, hogy ennyire gyakran eszem babot?

Figyelt kérdés

Komoly a kérdés. A helyzet az, hogy én nagyon szeretem, minden formában, és igen gyakran, hetente legalább 3 de inkább több alkalommal eszem, nem keveset. Ha tehetném mindennap enném, annyira jól esik, és a húst meg nem tudom megenni semmilyen formában viszont. Természetesen tojást, sok zöldséget, gyümölcsöt stb fogyasztok változatosan és rendszeresen, de a babról nem tudnék lemondani. Azt hiszem az egyik negatív hatását azt mindenki ismeri, de azon kívül megárthat, úgy értem azok közé az ételek közé sorolható, amit nem jó túl gyakran fogyasztani? Tudom, hogy biztos jönnek majd a testépítők, meg a többiek leoltogatni, hogy húst kell enni stb, de nem ez volt a fő kérdésem, hanem a babra vonatkozóan, hogy árthat -e szerintetek hosszútávon, úgy , mint pl. a vörös húsok túlzott fogyasztása?

Köszönöm előre is!


2016. nov. 16. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet túlzásba esni vele, nagyon egészséges és hús (+egyéb állati eredetű ételek) nélkül is lehet egészségesen élni. Viszont arra ügyelj hogyha konzerv babot eszel, akkor előtte jól mosd át, vagy ha száraz babot eszel akkor előtte áztasd be éjszakára. Így elkerülheted a "kellemetlen mellékhatásokat" :)
2016. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) Ezekre mindig figyelek. Amúgy mindenki mondja a környezetembe, hogy ,,nem tehén vagy te, hogy növényeket egyél".:D De enem semmi nem puffaszt annyira, mint a hús, vagy bizonyos tejtermékek.
2016. nov. 16. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Fura környezeted van... Az ember mindenevő, ráadásul remekül elél növényeken is. Aki húst eszik, az is szokott növényt enni... Nem értem, no.


Jó kérdés. Biztos van, aki érzékeny rá, a bab elvileg már összetételében nehezen emészthető. Nem alaposan megfőzve pedig mérgező, de ezen a megfelelő főzés segít, ezt nem tartom problémának.

Ha jól elvagy vele és szereted, én nem aggódnék. Magam simán enném, ha jól bírnám a sok szénhidrátot, mivel olyan furán működöm, hogy évek kihagyása után (amikor az emberek általában elszoknak tőle valamiért) olyan könnyű ételnek tűnt, hogy ihaj. Én pedig a testem jelzéseire hallgatok elsősorban, főleg ha egy ételről sehol nem olvasom, hogy baj lenne vele (jó, a paleósoknál igen, de azt nem tartom elég megalapozottnak a bab esetében, amit amúgy sem eszem sokszor. még a zöldborsót is kizárnák, ami tökéletesen ártatlan, csak a nyersen mérgező bab rokona. hú, de komoly érv már ellene).


A vörös húsokban sem látok problémát, bár azokat sem eszem. Viszonylag természetes táplálék.


Persze az egészségesség témakörében nincs nagy egyetértés...

2016. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Hát, igen elég fura környezetem van.:D Persze ők sem csak húson élnek, csak a szájuk nagy.:D Csak épp, nem tudják elhinni, hogy én nem szeretem/kívánom, és fura nekik, hogy salátát, babot, zöldsgeket korlátlanul, többet, mint az átlag. Nem megszokott az ízlésem...:D
2016. nov. 16. 22:10
 5/7 monyákos tuba válasza:
inkább egyél húst, én tudom mert testépítő vagyok
2018. nov. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem bírom, rosszúl vagyok tőle, kikészül a gyomrom, nem szeretem.
2018. nov. 18. 12:32
 7/7 A kérdező kommentje:
Inkább kihagyom. Több, mint két éve egy falat húst nem eszem, mellesleg. Na, kapaszkodj meg. Es nem voltam egyszer se beteg azóta.
2018. nov. 18. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!