Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A ricinusolaj mennyire kelleme...

A ricinusolaj mennyire kellemetlen ízű?

Figyelt kérdés
A másik kérdése, hogy a sütést bírja-e, s hogy el lehet-e nyomni ízesítéssel az ízét.

2016. nov. 18. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Annak nem az íze a rossz, hanem a hatása!

Még az öreganyám a háború alatt ricinus oljat használtak a gépek kenésére. Akkor még nem volt ennyi szintetikus és adalékolt keverék, csak a tiszta ricinus olaj. Gépolajat (ricinust) szerzett, az elmondása alapján és abba sütöttek húst, mert nem volt más. Se zsír se semmi nem volt elérhető, csak a tiszta ízetlen ricinus gépolaj. Állítólag meg lehetett enni ami abban sült, nem az ízével volt a baj, de utána mindenki fofott! ..ahogy mesélte amikor még élt. 1898-ban született. Most lenne 118 éves.

2016. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az nem is baj, ha a hashajtó hatása megmarad. Pont így volna rá szükségem. Lehessen vele ételt készíteni, tehát bírja a hőt és ne tegye ehetetlenné az ételt, ugyanakkor a hashajtó hatását se veszítse el.
2016. nov. 27. 12:06
 3/13 anonim ***** válasza:

Valakit nagyon meg akarsz fofatni.. :D

Azért arra lehet számítani, hogy ezt majd nem köszöni meg szépen, ha esetleg rájön vagy megsejti, hogy valami hashajtót tettél vele a kajába!

2016. nov. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a jó. Nem azért jövök haza az éjszakai műszakból, hogy hazaérvén azt lássam, hogy a közös hűtőből ki van éve a kaja. Egyrészt éhes maradok a fárasztó nap után másrészt 1-2 óra a munkából arra ment el, hogy a büdös parasztot etessem.
2016. nov. 28. 18:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Ahh, így már érthető! Ez hasonló mint a boros gazda esete, de ha legalább ő is így csinálta volna, mondjuk fenolftaleinnel. Az folyadékban is oldódik és a hatása ugyanaz, igaz az enyhébb.

[link] Esetleg együtt a ricinus olajjal. :)

2016. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
..de ha rá jön, akkor meg ő tesz majd bele valamit. :I
2016. nov. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mibe? :D Én már ezentúl csak ezt az egy csalétket teszem ki. Ezt eheti nyugodtan.
2016. dec. 1. 09:29
 8/13 anonim ***** válasza:
:D :) 8) :)
2016. dec. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én már ittam,egyszerre több,mint félüveggel lehúztam hashajtás céljából,de nem csinált semmit. Az ize az nem rossz,elég kellemes,tömény dió íze van szerintem
2016. dec. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:(
2016. dec. 3. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!