Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hónapok óta edzek rendszeresen...

Hónapok óta edzek rendszeresen, de nem érzek változást. Miért? 16/L

Figyelt kérdés
Egy ideje elkezdtem edzeni napi szinten, de nem érzem a változást. Ez alatt azt értem, hogy hiába futok le napi 1 kilómétert minimum, ennél több nem megy. Nem bírom. Azt mondták, hogy idő kitartás kérdése, így még mindig próbálkozok, de nem sok sikerrel. Még az iskolai 2 kilóméteres kötelező futást sem tudom megcsinálni. Szerintetek?

2016. nov. 20. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a futás nem a te sportod.Próbálkozz mással.Több sikerélményed lenne.Alakod milyen?
2016. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézz a neten futáshoz edzésterveket, úgy tudom, az bejön az embereknek (én nem tudtam letesztelni, mert évtizedek óta utálok futni és lassan megy, de tervben van. egészséges emlősként meg kell tudnom tanulni futni, jó a keringésnek meg minden). Játszhatsz a tempóval, nem kell gyorsan csinálni... Az 5 km-re, félmaratonra, maratonra felkészítő tervekben van különféle tempó és a táv is más és más. Úgy vannak összerakva, hogy aki 2 percet sem tud futni, az is eljusson egy hónap alatt 5 km egyben lefutásáig, ha egyeseknek pocsék szintidő jön is össze. Nem baj, az majd fejlődik, kitartás.


Én is megbuktam futásból, ahogy az osztály lányainak zöme, matek tagozaton ez valahogy nem tudott kiakasztani :D Jó, lehettünk volna edzettebbek, lehet is segíteni rajta, ha igazán akarjuk...


Nekem a súlyzós edzés jobban bejön, kihagyás után vagy ha rosszul alszom, ott is van visszaesés, de azért hosszabb távon rendesen nőnek a használt súlyok...


Nem muszáj mindenkinek futni, de biztos vagyok benne, hogy neked is, nekem is megy majd, ha odatesszük magunkat és megfelelő módon próbáljuk.

2016. nov. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Levegővétellel van a baj, kifulladsz? Vagy az izmaid nem bírják? Üres hassal szoktál futni, vagy előtte eszel?

Én hosszú távon mindig jó voltam, sprintben meg nagyon rossz. Vicces volt, hogy miközben ketteseket kaptam rövidtávra, a 2 km-es futáson benne voltam az első 3-ban, gyenge fizikumú, vékony, asztmás hajlamú lányként. Talán csak annyi volt a trükköm, hogy jól osztottam be az energiámat, míg mások belehúztak az elején és a végére kiköpték a tüdejüket... 6 éves kisfiammal szoktunk versenyezni, rövid távon simán lehagy, de ha kimegyünk az utcára, nem sokáig bírja, én meg vígan futnék a világ végéig :)

Nekem nem jó ötlet előtte enni, jobban bírom teljesen üres gyomorral, de hát ebben is vannak egyéni különbségek.

2016. nov. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hormon gond is lehet, lehet nem úgy bontod le a tápanyagot ahogy más, énis nagyon küzföttem mindig hogy pár kg lemenjen pedg nem vagyok kövér de ha egyszer nagyot vacsiztam akkor rögtön meglátszott, azota babát szeretnénk és kiderült h hormon bajom van, kaptam rá gyogyszert és sokkal jobb az emésztésem
2016. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!