Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondják, hogy nem lehet...

Miért mondják, hogy nem lehet szálkás az ember szemét kaja mellett mikor igen?

Figyelt kérdés
Teljesen tudom, hogy az elvakult edzők, szakértők szerint milyen egy tökéletes étrend. Viszont azt mondják, hogy csak tiszta kajákból álló étrend + mozgás mellett őrzöd meg a szálkásságod pedig ez nem igaz. 3 éve edzek komolyan, amikor kezdtem a szénhidrátom csak rizsből, zabpehelyből, kölesből állt. A fehérje csak csirkemell, pulykamell,tojás,este pedig sovány túró a kazein miatt. Most elég izmos vagyok és nagyon szálkás. Viszont egy ideje totál letértem az egészséges étrendről ( több mint 1 éve) rengeteg szemét kaját eszek, de nagyon sokat mozgok (kemény kardió+súlyzós edzés) és semmit se híztam azóta és még elég izmos is vagyok. Rengeteg ember van még akik szálkásan izmosak de nem úgy esznek mint egy testépítő maximum a mozgásuk megfelelő. Hozzáteszem bármelyik egészséges ételre lenne pénzem bármikor, de ha nem hízok így se mért ne ennék finomakat? Ja és mezomorf az alkatom nem vagyok egy hardgainer ektomorf, mert akkor sokkal kevesebb izomtömeg lenne rajtam és voltam már zsírosabb is a múltban amilyen egy ektomorf nem nagyon lehet (akkor nem kardióztam). Nyilván az egészséges kaja jobb de az, hogy csak azzal lehetne valaki jó fizikumú nem igaz.

2016. nov. 30. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért mondják? Mert az izmokat a fehérjék építik fel. Ha valaki nem eszik megfelelő emnnyiségű fehérjét,akkor nem tudnak épülni az izmok. A szálkásításhoz egyébként nem kellennek különleges fehérjedús táplálékkiegészítők (hacsak nem akar valaki testépítő lenni), elég a fehérjedús étkezés.
2016. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Állati fehérjéből eszek 2,5-3g/testtömeg kilogrammot ez elég mindenképp.
2016. nov. 30. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tobb kaloriat viszel be mint amennyit elfogyasztasz akkor tok mindegy mit eszel, nem leszel szalkas, hacsak nem vagy olyan alkat, de akkor meg izmos nem leszel.


A szemet kaja azert nem jo mert tele van ures kaloriaval.


Amugy kivancsi lennek ra hogy milyen vagy nagyon izmosan es szalkasan :)

2016. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért mondják, nyilván nem igaz. Simán tudsz tömegelni és szálkásítani rosszabb (de azért kalóriában, fehérjetartalomban megfelelő s a szükséges tápanyagokat biztosító) étrenden.


Nekem az egészséges ételek is finomak, mondjuk a csirkemellet meg nem enném, amúgyis jobb fehérjeforrásom van (tojás).

Sokféle jó étrend van, nekem pedig fontos az egészségem s a jó közérzetem s e szempontból nem mindegy, mit eszem...

De persze, hogy rosszabb ételekkel is sokat el lehet érni.

2016. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fiatalon a szervezet sokmindent tolerál, hiszen pörög az anyagcsere. Nagy szerepet játszik a genetika is abban, hogy milyen formában hasznosítod a táplálékot.

Én pl. már két szelet pizzától is képes vagyok bevizesedni, tehát nekem jobban kell figyelnem erre.

Te szerencsésebb vagy, örülj neki

Viszont figyelj arra hogy vigyél be elég tápanyagot , tehát ne hagyatkozz kizárólag a gyorskajákra

2017. febr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!