Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem hízok, és hogyan...

Miért nem hízok, és hogyan tudnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon zavar az, hogy eléggé sovány vagyok, és nem tudok mit tenni ellene. Hiába eszek, semmi változás. Kiskoromban is vékony voltam, de ez mára már nagyon zavar, hogy alig van fenekem, mellem, vékonyak a karjaim és a lábaim.

NEM VAGYOK ANOREXIÁS! - tehát ezt ne is írjátok. Nem látom magam kövérnek, nem akarok fogyni, és rendesen menstruálok, még csak nem is vagyok beteges. (annyira nem, hogy idén csak 1x voltam beteg, akkor se volt halálos)

Mindenkin csodálkozom, hogy megeszik egy hamburgert, és már a következő hetekben hallani tőle, hogy már feljött rá a hambi miatt másfél kiló. Én ha bemegyek a mekibe/burger kingbe és teleeszem magam mindenféle mű kajával (mert amúgy imádom), sem jön fel rám semmi. Chipset is szoktam enni, csokit, minden édességet szeretek. Jöhet bármilyen tészta, kenyér, péksüti, bármi. Húsféléből csak a csirkét eszem meg, disznóhúst nem eszek, talán nagyon ritkán egy kis szalonnát, kolbászt, húsvétkor sonkát. Igaz ami igaz, hogy apukám részéről (nagymamám, keresztanyukám, még apa is) nagyon véknyak. Ez lehet a baj? Emiatt nem tudok hízni egy kg-ot sem? És, ha lennétek olyan kedvesek, írnátok néhány tippet, hogy hogyan szedjek fel magamra egy kicsit? Max. 10 kg-ot szeretnék hízni. :) Köszönöm előre is a válaszokat! 15/L.


2016. dec. 16. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A genetika bizony erőteljesen benne lehet a dologban, az ellen kicsit nehezebb tenni.

Ami biztos ötlet - vigyél be több kalóriát, mint amire a szervezetednek szüksége van. Nagyobb műtétek után hallottam már fagyi fogyasztását amikor csak lehet, könnyen lecsúszik belőle nagyobb mennyiség is, és viszonylag sok kalória van benne, nem csak szénhidrát, de fehérje is akad benne valamennyi. A fontos, hogy ne csak szénhidráttal tömd magad, egyél zöldséget és gyümölcsöt is, illetve fehérjét is eleget. Az egyensúly fontos.

Lényeg a lényeg: több kalória, mint amennyit felhasznál a szervezeted, ezzel tudod kihozni magadból a maximumot, bár az ember nem tagadhatja le a génjeit, de egy próbát megér :)

2016. dec. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nos,több szénhidrátot vigyél be.Szerintem inkább az hogy nem eszel minőségit és azért nem hízol.Jobban járnál ha ennél inkább rizses húst vagy más egyéb magas kalória tartalmú élelmiszereket.
2016. dec. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

SENKIRE nem jön fel egy hamburgertől másfél kiló, de még pár deka is csak akkor, ha túleszi magát...


Nos, nem tudjuk, mennyit eszel s mennyire van szükséged.

Első körben egyél kalóriatöbbletben, a legtöbb embernél ez hat. Simán lehet, hogy neked több kell, mint 2 másiknak...


De van, akinél hiába az egész alapos túlevés, semmi nem történik vagy csak lassan (mondjuk masszív zabálás évekig felhoz pár kilót). Ekkor szedj fel izmot, persze többletben éve. Lassú, de vagy ez, vagy semmi (főleg, ha nem tudsz sokszorosan többletben enni, kevesen tudnak s szerintem roppantul egészségtelen). De az ilyen emberek kisebbségben vannak.

Edzeni azért nem árt, akármelyik csoportba is tartozol ;)

Akkor van gond, ha extrém gyors az anyagcseréd s nem tudsz eleget enni... De ez is ritka.

2016. dec. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!