Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valamit tudnátok ajánlani egy...

Valamit tudnátok ajánlani egy másnapos, halott gyomor ellen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy olyan jó éve kezdődött el, hogy szinte bármennyi alkoholt iszom (és mindegy mit), másnap a lelkemet is kihányom.

Másnaposan nincs semmi bajom, csak egyszerűen meghal a gyomrom. Bármit iszom, eszem, minden kijön, ég a gyomrom, és rendesen érzem ahogy ott lent küzd "az életéért" (van, hogy egész másnap a wc-t ölelgetem).

Azelőtt soha nem volt ilyen, nem tudom miért van ez, és már szinte mindent próbáltam (buli előtt ettem stb.), szóval ha valaki tudna valami jó módszert, hogy ne haljak meg egy másnapos gyomor miatt, annak szívesen várom a javaslatát (illetve ötleteket, hogy miért változhatott meg ennyire ez, miért csinálja ezt a szervezetem egy ideje).



2016. dec. 21. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne igyál, okkal dobja ki a szervezeted ilyen durván a piát. Olyan, mintha szinte mérgezést kapnál tőle. Konzultálj a háziorvosoddal.
2016. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondják, hogy "minek iszik, aki nem bírja" és tényleg így van.

A háziorvossal beszélj, adjon beutalót laborra (májfunkció), vizsgáljanak ki. Addig meg ne igyál!

2016. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hmm..igen, tényleg olyan mintha mérgezés lenne...a májamat 2 éve nézték meg, és minden tökéletes volt (mononukleózis után voltam ultrahangon).

Nem vagyok iszákos, viszont hozzá vagyok szokva a bulikhoz...szóval nem tudom.

2016. dec. 21. 23:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Epekő?
2016. dec. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha vigyáznál magadra, kevesebbet igyál, előtte valamilyen zsíros étel segít megvédeni az emésztőrendszeredet. Ne igyál összevissza mindent, és főleg ne kevert, olcsó alkoholos italokat, kólával, narancslével, mert ez egyenes út a másnapossághoz. Amikor még ittam bulikban (jó régen volt már), nekem az vált be, ha csak tiszta, jó minőségű italokat ittam, sokszorosára higítva. Neked kell rájönnöd, mi az, amit bírsz, de ha mindenre így reagálsz, jobb, ha nem iszol alkoholt.
2016. dec. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne igyál, ez van. Bulizni lehet, attól még nem kell alkoholizálni, más úgy, de ne tedd már tönkre magad.
2016. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyébként másnapos gyomornak legjobb a házi húsleves sok zöldséggel, ha nem tudsz enni, elég a leve is.
2016. dec. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Cola, lehetőleg cukros. Csodákra képes.

De a legjobb a megelőzés, ha nem rúgsz be nagyon, és minőségi, nem túl tömény piákat iszol. Nálam ilyen általában a sörtől volt. Amitől szinte semmi bajom, az a híg fröccs jó borból (hosszúlépés vagy viceházmester), és a vodka-narancs valódi narancslével. Ezekkel jól el tudom találni a szintet is, és másnap alig van problémám. Mindkettő tiszta ital, és viszonylag híg. A gyümölcslé szerintem segít a szervezetnek megküzdeni a szesszel. Állítólag a fruktóznak van valami kedvező hatása az alkohol lebontásánál.

2016. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Valakinek pont a narancslé okoz gondot, én inkább más gyümölcsleveket (pl. 100% ananász, vagy vegyes) ittam alkohol mellé, lehetőleg olyat, amiben csak gyümölcs van.
2016. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

" ha valaki tudna valami jó módszert, hogy ne haljak meg egy másnapos gyomor miatt"


Ne igyál, vazze! Olyan nehéz ezt belátni? Ha fekvőgipsz van a lábadon, nyilván egy ideig nem mész az uszodába. Ha hányingert vált ki belőled a pacalpörkölt, nem eszed meg. Az itallal is ez a helyzet. Ha nem bírod, ne idd meg.

2016. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!