Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lesz ha éheztetem magam?

Mi lesz ha éheztetem magam?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, 166 cm és 70 kg. nagyon kövér vagyok. augusztusban eltört a csípőm, még egy jó ideig nem mozoghatok. le akarok fogyni, undorító vagyok és hájas. segítsetek légyszi, mi lesz ha éheztetem magam?

2016. dec. 23. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úsznod sem szabad? Dokit kérdezd meg! Azzal elég jól karban lehet tartani a kondit. Plusz igazából a vízben nincsen súlya az embernek, így a csípőd nem kap nagy terhelést. Szerintem egyébként 4 hónapos töréssel már simán úszhatsz. Meg te még fiatal vagy nagyon, gyorsan összeforr a csontod.
2016. dec. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak ilyen egy bites megoldasok vannak? Zabalas vagy ehezes?


Nem eheztetni kell magad, hanem odafigyelned arra hogy mit eszel es mennyit.

2016. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha éhezteted magad először az izmaidat kezdi lebontani a szervezeted energianyerés céljából, ami semmikor nem jó, de egy csípőtörés után a legkevésbé sem hiányzik.

Aztán a szervezeted átáll egy takarékos üzemmódra, aminek az az eredménye, hogy raktározni fogja a bevitt plusz tápanyagot, és normál mértékű étkezés mellett is jobban fogsz hízni.

A fejlődésben levő szervezetedtől drasztikusan megvonni a tápanyagot - azaz magadat éheztetni -azzal járhat, hogy a hormonháztartásod borul, ásványi anyag és nyomelem háztartásod borul, immunrendszered romlik. Fáradékonyabb leszel, memóriád nem úgy működik, ahogy kellene, hajad hullhat, vashiány alakulhat ki, többször szedsz össze fertőzéseket, stb.


Éhezés helyett sokkal ésszerűbb odafigyelni, mit eszel, mikor és mennyit. Érdemes lenne kiszámolnod, mennyi az alap kalória felhasználásod, mennyit mozogsz egy nap, és ahhoz igazítani a tápanyagokat.

Pl. Ha mostanában kevesebbet mozogsz, akkor csökkenteni a szénhidrát bevitelt, azaz a finomított lisztes, cukrozott dolgokat, túl édes gyümölcsöket kerülni kellene. A rostbevitelt teljes kiőrlésű gabonával, zöldségfélékkel növelni kellene. A húst, tejterméket szintén be kellene venni a rendszeresen fogyasztandók közé. Ca és D vitamin forrásként szükséged is lenne rá a csontjaid regenerálódásához.

Emellett, ha valami plusz mozgást végzel, akkor azzal segíthetsz elégetni a kalóriát - ehhez már a napi 1 óra intenzívebb séta is segíthet, de a javasolt úszás meg különösen jó (orvosoddal beszéld meg, de valószínűleg rábólint, hiszen ott a terhelés csípőre tényleg alig jut.)

2016. dec. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

megint eltörik a csipőd ha folytatod a hülyeséged...

figyelj oda mit eszel és kész..

és am kerekesszékkel tuti mozoghatsz vmit az is jobb mint a semmi vagy mogózgasd a lábujjaid, hasad, a kézfejed számtalan kisegítő megoldás van iylen helyzetekre is.

vagy akár séta ha lábra tudsz állni.

2016. dec. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én intenzív sétát nem javasolnám ha tényleg még fáj még m a csipőd tapasztalat én nem bírtam utána.
2016. dec. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

off

Hm, igen, nem gondoltam át. Nagyon az úszás pozitívuma járt a fejemben, csak valami könnyebben megszervezhető mozgás alternatívát kerestem úszás helyett, de valószínűleg tényleg nem az intenzív séta lesz a jó megoldás.

2016. dec. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A könnyen kiszámítható napi kalóriaszükségletnek megfelelő mennyiséget csupán naponta bevinned. Ha meg közben még ostorral vered is magad, sőt kukoricára térdepelsz, az még jobb.
2016. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van felesleged, az tény, de a nagyon kövér s főleg az undorító nem ez a szint... Tudom, milyenek a tinilányok, de nincs igazuk.


S buta dolog éheztetned magad. Muszáj a drámázás mellé még ennyire végletesnek is lenni? Egyél rendesen, persze szolidabban, mint eddig, nem árt egy jó étrend s amikor majd tudsz, mozogj.


Én voltam 163/84 is, az már épphogy kövérnek számít nálam, undorítónak sosem tartanám magam. 70 alá fogytam egész sok evéssel, mozgás nélkül. Miért kellett volna éhezni? Főleg, hogy az sokunknak nem megy, csak lerobbanunk, aminél még kövérnek lenni is jobb...


Olvashatnál a tested igényeiről s elgondolkodhatnál, hogy biztosan tönkre akarod-e tenni a remekül működő belső folyamataidat. Annyira remekül életben tart, engem egészen elbűvöl, mire nem képes az emberi szervezet... Ne tegyünk már be neki, ez annyira nonszensz...

2016. dec. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!