Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, ha kevés az időm...

Mit egyek, ha kevés az időm elkészíteni és megenni is úgy, hogy egészségesen táplálkozzak?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyon zsúfoltak a napjaim és kb. 15 percem van ebédelni a suliban, otthon is mindig csak bekapok valamit gyorsan, amit leghamarabb találok. Mivel egyedül vacsorázni vacsorázok otthon így akkor viszek be főtételt de van mikor csak egy szendvicset. Suliban is folyton péksütiket és szendvicseket eszek. Olyan étrendre lenne szükségem ami biztosítja a megfelelő tápanyagokat, és kevés idő alatt is meg lehet enni.

2016. dec. 27. 17:07
 1/8 anonim válasza:
Legegyszerűbb ha minden este megfőzöl másnapra.
2016. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én tojásra és olajos magokra alapozok, plusz némi nyers zöldség. Nevetségesen kevés idő is elég hozzá. Mondjuk nekem könnyű, elég napi egyszer ennem, ez azért segít. Bár máskor is bekaphatnék egy kupac mogyorót vagy 3 tükörtojást.


Más étrendeken is meg szokták oldani az evést, főzést gyorsan. Főtt rizs, sült hús, ehhez nagyon kevés idő kell.


A szendvicsek is lehetnek tápanyagdúsak, sőt akár szénhidrátszegények is, ha valaki arra vágyik. Vannak lehetőségek.

De lehet főzni egy nagy fazék ételt s enni több napig. Ha ez unalmas, elrakni mélyhűtőbe s máskor elővenni.

2016. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Csak nincs minden este időm főzőcskézni 1-es mert általában este 7-re érek haza.


Tojást meg mindenféle szendviccsel már próbálkoztam be is vált csak így étkeztem hosszú ideig és most már rá se bírok nézni. Nagyon rossz étvágyú vagyok

2016. dec. 27. 17:21
 4/8 gömbicica ***** válasza:

Koleszos vagy? Menza???

Sok helye lehet rendelni kajat bedobos lapokon is latom.

Vannak olcsok is.


Ha csaladban elsz akkor pedig nem ertem a kerdest

2016. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én akkor is főztem, ha 10-re értem haza, de persze sokan több napra előre sütögetnek húst, bedobozolják, voila. Több napnyi rizs is 1-2 perc meló. Meg lehet oldani.


Ha unod a tojást, akkor egyél sajtot, húst, túrót, olykor hüvelyeseket, vannak lehetőségek.

2016. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
1 óra alatt megvan, úgy hogy még el is pakolsz :D Meglehet ezt oldani :) Sokféle választék van. Csak akaraton múlik és a pénzen.
2016. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok koleszos, nem eszek menzán mert van amikor ebédszünetben is órám van. Családi állapotom nem részletezem, örülj neki, hogy nem érted. Én viszont miután haza estem itthon is folytatom a dolgaim és ha enni kb. 20 percem van akkor főzni sincs sokkal több.
2016. dec. 27. 17:37
 8/8 anonim válasza:
56%

Mondok párat ami eszembe jut.


Túró natúr joghurttal, édesítővel. Nagyon finom. Mehet bele mazsola is.

Mogyoróvaj. Rakhatod zabba, kenyérre bárhova, ugyanúgy a túrót is. De nem Nutella meg ilyen hülyeség hanem az igazi.

Ugye a zab, az is készen van pár perc alatt.

Fehérje porok. Abból is percek alatt azt csinálsz amit akarsz. Tehetsz pl a reggeli zabpehelybe.

Tonhal. Szendvicsbe, salátával majonézzel paradicsom stb.

Fehérje szeletek. Van olyan szelet is ami teljes étkezést biztosít. Sok szénhidrát, sok fehérje.


De amúgy 10-15 perc kisütni valami húst, az a 20 perc is elég. Megmosod, felkockázod,, beleteszed a kókuszzsíros teflonba és kisül 10 perc alatt egy csirkemell. Teszel rá mézet, mustárt közben hogy finomabb legyen. Ez csak pénzen múlik, akaraton.. ha meg utána nézel neten, nem leszel tudatlan. Ennyi.


Keresgél az interneten, elsősorban a Shop.Buildert ajánlom. Ők nem beszélnek fas*ságokat.


Írok egy napi kaját még így fejből gyorsan. Legyen 4 étkezés...


1.Zab, protein, mogyoróvaj, víz 3 perc

2.Teljes kiőrlésű kenyér, tonhal + zöldség stb, protein szelet 3 perc

3.Teljes kiőrlésű kenyér mogyoróvajjal és egy protein shake tej helyett 2 perc

4.Túró natúr joghurttal + mazsola 1 perc


Kemény 9 perc elkészítési idő plusz a 20-25 perc amíg ezeket megeszed.

2016. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!