Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy kene raterni egy egeszseg...

Hogy kene raterni egy egeszseges vegan etrendre? 15/l

Figyelt kérdés
En egy 15 eves lany vagyok, aki mar probalkozott a vegetarianus es a vegan etrenddel is, de elegge bajban voltam veluk, mert nem nagyon tudtam, hogy hogy kell ugy etkezni, hogy az etrendem minden szukseges asvanyi anyagot/vitamint/ feherje/ zsir, stb. tartalmazzon ,amire szuksegem van. Szerintetek hol kene tajekozodnom, kinek /minek a segitsegevel tudnek egeszsegesen enni vegankent, erdemes lenne-e belekezdeni? :)

2016. dec. 29. 08:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Peta honlapja.
2016. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Egyél változatosan.

Sok zöldség, a vitaminok miatt.

Minden növényi ételben van szénhidrát, fehérje és zsír. A legtöbb zöldségben, gyümölcsben 10-15% fehérje, 80% szénhidrát és 5-10% zsír van. Az emberei servezetnek a napi energiaszükségletének 12-15%-ának kell fehérjéből állnia. (kivéve ha célod testépítés, akkor több kéne) Szóval ha elegendő kalóriát viszel be a szervezetedbe, alapból megvan a napi ch-fehérje-zsír arány. A zöldségek, gyümölcsök a legalacsonyabb fehérje tartalmú ételek, mégis elegendő fehérjét biztosítanak, ha kielégíted az energiaigényed. A hüvelyesek, gabonafélék, köles, quinoa, tofu, szója magas fehérjetartalmúnak számítanak. Feltételezem, hogy nem csak zöldségeken szeretnél élni, ha változatosan eszel, akkor nem lesz semmiféle hiánybetegséged.

Ha meg kételkedsz/szüleid nyaggatnak, akkor szedhetsz dm-es veganer tablettát, 600ft, és elég 2-3 naponta enni.

2016. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasnod a fehérjékkel kapcsolatban (még mielőtt elhinnéd, hogy csak zöldségből és gyümölcsből elég fehérjéhez jutsz):

[link]

2016. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%
Véleményem szerint ilyen fiatalon egyáltalán nem kéne ilyen szélsőséges étrendeket követned. A fejlődő szervezetnél még nagyobb kockázatot rejtenek ezek. Sokan felnőtt fejjel sem tudják normálisan összeállítani az étrendjüket. Bonyolult dolog a test és a táplálkozástudomány, sok-sok ellentmondással, és egyéni eltérésekkel.
2016. dec. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Javaslom Chris Ho videoit. Ö egy flexi vegán testépitő (halat szokott enni meg tojást de ezen kivül csak zöldség meg gyümölcs, gabonafélék, gombák stb.). Vannak főzős videói is, youtuben megtalálod.
2017. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nem azért, de pont Chris Hora nem hallgatnék nagyon. Mond pár jó dolgot is, de azért elég sok hülyeséget össze szokott hordani. Nem régóta van ezen az étrenden, a flexi-vegán pedig nem vegán. Az alkalmankénti állati fehérje fogyasztás már elég nagy különbséget jelenthet.
2017. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Le is írtam, hogy eszik halat meg tojást. A kérdező ezeket nyugodtan kihagyhatja és szerintem 15éves lányként nem profi testépítő, szóval az hogy néha mond hülyeséget nem fogja őt tévútra vinni. Amúgy sokszor készít tök jó kajákat amik miatt már megéri belenézni. Egyébként melyik testépítő az aki nem mond olykor hülyeséget? Ez a sport arról szól valahol szerintem, hogy kísérletezel dolgokkal hogy kideritsd mi a legjobb neked. Természetes hogy ebből eredően vannak nézetbeli eltérések.
2017. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"A legtöbb zöldségben, gyümölcsben 10-15% fehérje, 80% szénhidrát és 5-10% zsír van."

Honnan szedted ezeket a számokat, 2-es? Akárhogy is bújom a tápanyagtáblázatokat, sehogy se értem.

A zöldségek fehérjetartalma pár kivétellel 1-3% között van (hüvelyeseket nem ideértve), a legtöbb gyümölcsé 1% alatt.

Zsírtartalom: a gyümölcsök zömében 1% alatt (legmagasabb a szederé, 1,8%), zöldségek szintén 1% alatt, kivéve az avokádót a maga 15%-ával.

Szénhidrát: a gyümölcsökben 5-25%, legmagasabb a banáné, zöldségek között nagy a szórás, 2 és 28% között, ebből a krumplié 18%.

Amit írtál, a hüvelyesekre sem igaz, talán a gabonákra gondolhattál.

Bírom, hogy kitalálnak mindenféle elnevezéseket étrendekre, a flexi-vegán szerintem simán vegetáriánus. De hallottam már pegánról is, ami szerintem inkább egyfajta paleo.

Kérdező, szerintem maradj vegetáriánus, az a legegyszerűbb és legbiztonságosabb, főleg egy 15 évesnek. A szójával pedig légy óvatos.

2017. jan. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki eszik halat és tojást, óriási különbség a teljes vegánsághoz képest. Ha azt is elhagyja, azzal máris problémásabb a teljes értékű fehérje, zsírok és B12 vitamin bevitele. Nem testépítő, de mivel fiatal, sokkal többet fejlődik a teste, mint egy naturál testépítőnek, és nem csak az izmok, még nincs végleges csontozat sem. Szerintem ilyenkor sokkal nagyobb a kockázat. Ilyen fiatalon pedig nagyon valószínűtlen, hogy jó étrendet tudjon összerakni magának, sok felnőtt sem képes rá. A húst el lehet hagyni gond nélkül, de az állati fehérjeforrások teljes mellőzése szerintem butaság és felesleges kockázattal jár.


Utolsó, szerintem a kalóriatartalomhoz mérten értette a makrók arányát. Valóban hülyeség csak így leírni, még valaki elhiszi, hogy tele vannak tápanyaggal a zöldségek, gyümölcsök.

2017. jan. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom Chris Ho ritkán eszik halat, talán 1x. És pont, hogy a tudatos vegán táplálkozásrol beszél és hogy milyen káros amikor valaki vegán címszó alatt mindenféle sz*rt zabál össze csak ne hús legyen... pl csoki, chips, kekszek. Pont arról beszél hogy egy vegánnak rengetegféle hüvelyest, zöldséget, gyümölcsöt meg kell ennie ahhoz, hogy az összes fontos aminósavhoz hozzájusson, mivel az állati eredetű fehérjék aminósav profilja sokkal komplexebb.
2017. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!