Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Felfújódás! Már nem tudok...

Felfújódás! Már nem tudok vele mit kezdeni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hát azt tudni kell, hogy a mi családunkban gyakoriak a gyomorproblémák, könnyű hízás stb..

Nem vagyok egy kövér alkat, sovány sem, 166-167cm és olyan 56-57kg. Apum (akinek amúgy tényleg nagyon sok gondja van a gyomrával) azt mondja, hogy nem vagyok kövér csak nagyon felfújódok, mint a nővérem, akinek amúgy nagyon jó alakja van.. Már mindent megpróbáltam, kerülni az olyan dolgokat amik puffasztanak dehát csak nem segít.. Volt hogy már éheztettem is magamat egy kisebb ideig de semmi.. mit lehet tenni?



2017. jan. 1. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Rengeteg szervi és pszichés oka lehet. Pl laktóz érzékenység stb. Menj el a háziorvoshoz, ő elirányít.
2017. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egészséges táplálkozás (feldolgozott ételek, cukor kerülése), mellette gyógyteák (pl. kamilla, borsmenta, gyömbér, citromfű), fűszerek (pl. köménymag, fahéj, szegfűszeg), probiotikum segíthet. Lehet, hogy elszaporodott benned valamilyen patogén bélbaktérium, gomba (pl. Candida).

Mik azok, amiket próbáltál kerülni? És mennyi ideig?

Nekem egyértelműen a tejtermékek (majdnem az összes) okoznak ilyet. Ha elmész élelmiszer-intolerancia vizsgálatra, érdekes dolgok derülhetnek ki.

Ez a cikk is hasznos lehet: [link]

2017. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valaki fel van fúvódva az fingik össze vissza, nem pedig az apjától tudja meg, hogy fel van puffadva..

Valószínűleg nincs szinte semmi izomzatod, emiatt nincs tartása a testednek és a belső szerveid egyszerűen kitolják a hasfaladat...

Amúgy azon még nem gondolkodtál, hogy talán nem a láthatóan hozzá egyáltalán nem értő, haspanaszos apádtól kellene táplálkozási tanácsokra hallgatnod?

2017. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!