Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen a jó diéta? Segítség!...

Milyen a jó diéta? Segítség! Fogyni szeretnék. (A többi lent)

Figyelt kérdés
164 cm, 86kg és 16 éves 10.osztályos tanuló vagyok (egy szem lány az osztályban). Fogyni szeretnék, mert zavar a fiúk által hangoztatott rossz vélemény az alakomról. 3 éve versenyszerűen gyorsasági görkorcsolyázom így minimum heti 2 edzésen szokta rész venni már 1 éve. Imádok mozogni de kb 20kg feleslegem van. :( Már a genetika is eszembe jutott, hogy talán az miatt nem tudok fogyni annyira. Segítségetekek szeretném kérni, hogy mit tegyek?
2017. jan. 1. 19:44
 1/3 anonim válasza:

az nagyon sok menj el edzőteremben diák vagy 10ezer alatt a bérlet megéri nagyon..

google a barátod szóval használd.

ajánlanám az aknis diétát feltéve ha nem vagy vega

2017. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Találd meg a saját diétádat, nincs olyan, ami mindenkinek jó...

Nekem évtizedekig kellett folyamatosan túlennem magam, de majdnem elértem a te számaidat a végére... Nekem, mint oly sokaknak, a szénhidrátcsökkentés vált be, de persze ez egyéni (nekem nagyon kevés szénhidrátot kell ennem, ha jót akarok, a többségnek ennyire nem kell durván csinálni).

Nem írom le az alapokat, hogy cukros lötyiket hanyagold, édességet is jó, ha keveset és/vagy jóféléket eszel..etc.

Ha vannak szénhidrát- és zsírdús ételeid, na azokkal könnyű elszállni... A fehérje szokott a leginkább laktatni, a zöldségek is hasznosak...etc. Nem tudom, ezeket tudod-e, de eléggé egyetértenek benne a legeslegkülönbözőbb diétán levők is.


Olyan nincs, hogy a genetika megakadályoz a fogyásban. Tud nehezíteni, de ha megfelelően táplálkozol és mozogsz, le tudsz fogyni.


Első körben ránéznék az étrendemre s javítanék rajta egy kicsit. Akár pár napig számolhatsz is kalóriát s főleg makrotápanyagokat, tipikus étkezés mellett. Tanulságos tud lenni. Amúgy nem ajánlom a számolást, macerás, ha egy mód van rá, akkor ilyen zsenge korban főleg ne csináld. Sokaknak egy életmódváltás is elég.

2017. jan. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1, az Atkins diétára gondoltál?

A jó diéta szerintem jó sok zöldségből, megfelelő mennyiségű fehérjéből és zsiradékból áll. Egy kis gyümölcs, dió-mogyoró is hasznos tud lenni, pl. főétkezések között. Az egyéb szénhidrátok opcionálisak. Van, aki a zabra, fehér vagy barna rizsre, teljes kiőrlésű pékárura vagy egész gabonákra alapozza a szénhidrátbevitelét, de ezek nélkül is nagyon jól meg lehet lenni.

Amit leginkább érdemes csökkenteni vagy elhagyni, az a cukor, az étolaj, a margarin, és a cukros-lisztes nasik, fagyik, chipsek, üdítők, gyorskaják.

2017. jan. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!