Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 3 napos teljes koplalás után...

3 napos teljes koplalás után hogyan kezdjek ismét enni, mit és mennyit?

Figyelt kérdés

A szilveszter egy 4 napos buli volt egy nagyobb társasággal és a négy nap alatt minden nap naponta többször is sikerült degeszre zabálnom magamat.


Ezért úgy döntöttem, hogy adok egy kis pihenőt az emésztőszerveimnek és belekezdtem egy teljes koplalásba. Nem volt kitűzött időcélom, de eddig már 67 órája csak vizet veszek magamhoz, semmi mást.


Lassan abbahagyom, mert olvastam pár cikket a teljes böjt témában, és azt írják, hogy 3 napig hasznos lehet, de után a elhalhatnak a bélybolyhok, ezt nem várom meg.


Az a kérdésem, hogy hogyan kezdjek újra enni?

Jól gondolom, hogy lassan, óvatosan kell elkezdeni az evést? Mit egyek újra legelőször, pl. gyümölcsöt? Alma, banán, sütőtök mehet?


Van esetleg valami amitől tartózkodjak az elején, vagy már ehetek egyből bármi kaját?



2017. jan. 5. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Pár napig tartózkodj a zsíros, fűszeres ételektől, alma, banán, sütőtök jó, zöldséges levesek és csak lassan térj vissza a rendes táplálkozásra.
2017. jan. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor most folytasd a rostos gyümölcslével, de jobb, ha saját magad által készített zöldség-lével = sárgarépa, cékla, uborka, hasonlók préselt levével. És egyelőre óvakodj a bolti gyümölcslevektől, mert azokban sok a mesterséges cukor!


Most még nem ennék nyers gyümölcsöt, de ha 1-2 nap zöldséglé, gyümölcslé, akkor mellé naponta több alkalommal!! 1-2 szem háztartási keksz, vagy 1-1 szelet pirítós, csak szigorúan önmagában. Semmi zsíros, semmi fűszeres!! Esetleg síma lében főzött kompót, tehát alma, körte, pici sóval, minimális cukorral, fahéjjal, és semmi egyéb fűszer.


Majd lehet folytatni a főtt tojás sárgájával, főtt májat, sós vízben főtt krumplit...

2017. jan. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne egyél még lisztes, cukros ételeket, nehezen emészthető ételeket (hüvelyesek, olajos magok, gabonák). A zöldség- és házi gyümölcslevek jöhetnek először, aztán puhára főtt zöldségek, főtt alma, banán. A zöldségleves is jó. Utána már ehetsz húslevest, puhára főtt/párolt húsokat, tojássárgáját, natúr joghurtot is. Fokozatosan szoktasd magad vissza a többi ételhez is, egyszerre ne egyél túl sokat.
2017. jan. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anno amennyi eszem volt, gyümölcsöt ettem először 4 és fél nap koplalás után. Másnap már ettem rendesen, csak óvatosan. Valami könnyű zöldségleves jól hangzik, fehérje sem árt, már rég izmot bontasz, ideje véget vetni neki.


Az is számít, hogy normálisan hogyan eszel. Neked kell tudnod, mi esik jól, ami máskor sem, az valószínűleg ilyenkor sem. Bár bizonyára szénhidrátosan eszel, mint a többség. Aki nagyon nem, az nyilván zsírt és némi fehérjét kezd el enni minimális szénhidrát mellett, sok lehetőség nem lévén.

2017. jan. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tippeket!


Tegnap először ettem egy tányér köménymag levest, aszalt almát és egy kis sajtot, nem egyszerre, 2-3 óra alatt.

Pár órára rá hígspriccelős hasmenéssel jött ki minden.


Aztán estefelé ettem még egy kis reszelt almát, egy egész körtét és sajtot megint. Ez már megmaradt, azóta jól vagyok és ma már bátrabban ettem. :)

2017. jan. 6. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!