Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Diéta okozhat ilyen székletet?

Diéta okozhat ilyen székletet?

Figyelt kérdés

Elkezdtem diétázni 3hete. 3-4.nap után bogyószerű székletem volt, ami azelőtt nem. Ráadásul nem minden nap, hanem 2 naponta.Eleinte tűrtem, aztán utánanéztem, hogy egy csomó mindentől lehetne, de úgy gondolom rám ez nem jellemző. 3l vizet iszok, naponta biciklizek, 200g gyümölcsöt és 300g zöldséget, 50gr zabpelyhet, 50gr rozskenyeret eszek naponta átlagosan. 1400kcalt eszek, 164cm 60kg vagyok.

3napja este ettem kórtelekvárt(hàzi, cukormentes) és utána 1órára mentem wc-re, a székletem színe pedig vilàgos zöld, sárga, szürke nem is tudom, minden esetre világos volt. Reggel ugyanolyam volt.

Ma ettem reggelire 6szem aszalt szilvát, és megint olyan színű lett. Az állaga eleinte bogyós(kb.2-3db), utána kígyószerű, kemény.

Olvastam olyat, hogy a rostok "takaríthatnak", és összefüggésben lehet, ha valaki eddig székrekedéses volt.

Lehetséges, hogy valóban ez okozza?



2017. jan. 7. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igyál sokat, egyél sok rostot, zabpelyhet, probiotikus joghurtot. Semmi bajod nincs.
2017. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Így lesz, még többet fogok enni.
2017. jan. 7. 15:42
 3/11 anonim ***** válasza:

Fehérjét, zsiradékot miből viszel be?

A bogyószerű széklet és a székrekedés nem jó jel, valamit nem jól csinálsz. Lehet, hogy túl kevés a zsír az étrendedben. Natúr joghurt, probiotikum is hasznos lehet.

2017. jan. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű jele, hogy nem iszol eleget... nem literekben kell mérni,... ha lágy de egyben van a széklet, akkpr elég vizet iszol, ha száraz, akkor nem.
2017. jan. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Fehérjét csirkemellből vagy halból, esténkènt túróból vagy fehérjeshakeből. Zsírból olívaolajat használok a csirke sütéséhez, kókuszolajat és chia magot a zabkásámba, uzsonnára pedig görög joghurtot olajos maggal.

Naponta 7x járok illemhelyre, még többet igyak?

2017. jan. 9. 12:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyél több vízben oldódó rostot és kevesebbet gabonafélékből...

+ egyes napi 7-9 átlátszó pisi teljesen normális.

2017. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a fehérjeshake-nek van ilyen hatása? Milyen fehérjét tartalmaz?
2017. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tejsavó és marha fehérje, de ezt ritkán iszom, csak ha épp nincs itthon se túró, se cottage, se hal, se tojás(ami azért nem sűrű)

Utánaolvastam a vízben oldódó és nem oldódó rostoknak. Lényegében mégtöbb zöldséget egyek? Melyik a leghasznosabb?

Köszönöm a további válaszokat!

2017. jan. 9. 13:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Az útifűmaghéj is hasznos lehet. Ehetsz több zöldséget, ha jólesik, de azért gondolkodj, mit nem bírsz, amit minden nap eszel. Esetleg a tejtermékek, tejfehérje? Ismerek olyat, akinek ezek okoztak székrekedést, és amióta elhagyta őket, nincs ilyen problémája. Egy próbát ez is megér szerintem.
2017. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Én elmennék dokihoz, lehet valamelyik ételt nem bìrod. Pl tejfehérje
2017. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!