Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegán termékeket melyik...

Vegán termékeket melyik boltban vegyek? Vidéki lakos vagyok többi lent?

Figyelt kérdés
Vegán vagyok és vidéki Szolnok Jászberény főleg itt vásárolok illet ti húspótlásra mit javasoltok ?

2017. jan. 8. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Zöldségesnél.

Ezt sosem értem meg, hogy valaki kitalálja, hogy nem eszik húst és tejterméket, aztán meg megveszi háromszoros áron az utánzatát, ami valószínűleg sokkal egészségtelenebb.

2017. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
De hogy valami hasznosat is mondjak, nézz körül bioboltokban, DM-ben, nagyáruházakban. Ha nem találod, ami kell, akkor rendelj internetről. Ha több dolgot berendelsz egyszerre, akkor a szállítási költség már nem növeli nagyon az árat, és megéri.
2017. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ezt sosem értem meg, hogy valaki kitalálja, hogy nem eszik húst és tejterméket, aztán meg megveszi háromszoros áron az utánzatát, ami valószínűleg sokkal egészségtelenebb."


1. nem az utánzatát veszi meg, hanem növényi termékeket. A növényi italok csöppet sem próbálnak a tej ízére hajazni pl., csupán egy magvakból vagy gabonákból készült egészséges italról van szó - aminek nagyrésze, mint pl. a kókusztej, stb., hagyományosan gyökerezik bizonyos kultúrákban, gasztronómiában.


2. nem kötelező semmit háromszoros áron megvenni, el lehet készíteni mindent otthon is. De ha megnézzük, mennyivel több pénz marad az ember zsebében ha elhagyja a húst, simán telik ilyen termékekre egyébként.


3. Az adalékanyag, tartósítószer, vegyszermentes, bio, magvakból/gabonákból készült növényi ételen szerinted mi az egészségtelen? "Valószínűleg" jóval egészségesebb bármelyik zsíros, hormonos, antibiotikumos, stb. hús-vagy tejterméknél.

2017. jan. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegán virslire, sajtokra, és hasonlókra gondoltam. Én mondjuk nagyon szójaellenes is vagyok, ezek pedig szinte mind abból készülnek, amit ki tudja, milyen módon lehet hasonlóvá tenni az igazihoz.

A növényi tejekkel általában nincs nagyon gond, bár meg kell nézni, hogy melyiket vesszük. Kókusztejet én is iszok időnként.

2017. jan. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vegan vagyok 10 éve...

A vegan ság egy etikai döntés.. ha nem etikai okokból vagy vegan, akkor nem vagy vegan. A veagság nem egy étrendi dolog, kiterjed a ruházkodásra, a takaró választásra én személy szerint még arra is figyelek, hogy a damilos fűkaszámnak ne legyen bőrpántja...


Mi veganok szeretnénk, ha minél több vegan lenne és ha minél inkább a veganokat szolgállnák ki az üzletek.

Bármilyen hihetetlen de a kínálatot a kereslettel lehet befolyásolni... tehát ha külön vegan helyen akarsz vásárolni, na az minden csak nem vegan...

Mivel ezzel pusztán hozzájárulsz egy újabb kizsákmányoló üzletág kiépítéséhez... lassan ott tartunk, hogy lesznek olyan divatvegan-ok, akik csak olyan wc kefét hajlandóak venni, amire rá van írva, hogy vegan...

Hús pótlás szókapcsolatot pedig értelmezni sem tudom, nem hogy ajánlani rá bármit..

A húst nem lehet és nem is kell "pótolni"

2017. jan. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!