Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet abból valami bajom, ha...

Lehet abból valami bajom, ha 2 hónapig csak és kizárólag zöldségeken és gyümölcsön élek?

Figyelt kérdés

A barátnőm vegán, és végülis nem ő beszélt rá, de kipróbálnám h milyen neki így élni.

Mivel nagy húsevő meg nasizó vagyok ezért különlegesen nehéz lenne, de kiváncsi vagyok.

Csak sokan azt mondják h ez nem egészséges, lehet belőle bajom? Esetleg vitaminokat kell majd szednem vagy étrendkiegészítőket?

24/F


2017. jan. 11. 15:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
semmi bajod nem lesz tőle :)
2017. jan. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

Semmi baj,nincs vele,csak annyi,hogy meg is halhatatlan.

Főleg,ha hirtelen váltasz.


Mi az indoka a bnődnek?

Az ,hogy rohad a belekben a hús? :-D

2017. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Meghalhatsz*
2017. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2 évig így étkeztem. Amelett, hogy 14 kg-t fogytam energikusabb voltam, igény volt a mozgásra és nem utolsó sorban kicsattantam az egészségtől! :) Bajod nem lesz! :)
2017. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A vegánok nem csak zöldséget és gyümölcsöt esznek. Az kb a nyersvegán. Nem kell semmit se szednek plusszban, csak arra figyelj, hogy elég energiát=kalóriát vigyl be a szervezetedbe. Nyers zöldségekkel 1-2 napon belül elkezdenél fázni, erőtlen lennél stb.


[link]

2017. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz, ha ésszel csinálod.


A vegán étkezésbe csomó dolog beletartozik, nem csak annyi, hogy kihagyod az étrendedből a húst, tejet, tojást.


Sokkal átgondoltabbnak kell lenni, figyelni a fehérje és zsírbevitelre (a ch. egy vegán étkezésnél kb. automatikusan megvan).


Fehérjeforrások: tofu, szejtán, szójatermékek, hüvelyesek és olajos magvak


Zsír/olaj: főleg a magvak, szőlőmag, tökmagolaj, olíva stb.


Emellé teljes értékű gabonafélék, zöldségek sütve, párolva, grillezve, nyersen, csiceriborsókrémhez mártogatósnak. Utóbbi nasinak is jó, ha már ott tartunk.

2017. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja, és a B12 vitamin bevitelére érdemes figyelni - akár tablettában is, ez az egyetlen ugyanis, amit gyakorlatilag nagyon nehéz növényi étrenddel fedezni.
2017. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
0%
Vegánságnak annyi értelme van,mint lyukas vödörbe vízét önteni.
2017. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha kezdő vagy, mehetsz vegán éttermekbe, így nem kell majd otthon bajlódnod ismeretlen összetevőkkel. (az ebéd menük kb 800ft-k, de persze vannak drágább helyek is, ahol egy ebéd 1200-1500ft-ból jön ki :D)

2017. jan. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem lesz bajod, de baromi éhes leszel.
2017. jan. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!