Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Én egy 176cm magas nő vagyok...

Én egy 176cm magas nő vagyok és 38-40 kg. Mondták már nekem, hogy nagyon vékony vagyok és ami szerintem jó, hogy ezzel én is tisztában vagyok. Lehet lelki probléma az oka? Tényleg anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés
Nem hánytatom magam és szerintem nem vagyok kövér. Szimplán annyi, hogy hiába éhes vagyok nem kívánom az ételt.
2008. okt. 8. 20:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
56%
Igyál meg esténként 1-2 deci bort!
2008. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

hanyas a bmi-d? Egy bizonyos bmi szint alatt esély van a meddőségre, erre vigyázz.

hány éves vagy?

amugy kettő te kitelne belőlem :D (jo, most amugy is ketten vagyunk, mert terhes vagyok).

ha jolerzed magad igy, akkor szerintem ne stresszelj emiatt, ha meg lelki problémád lesz miatta, akkor menj el orvoshoz, aki segit felszedni par kilót.


nem, nem vagy anorexias, azok azt hiszik, hogy koverek, és ok hanytatjak magukat (vagy keverem a bulemiaval?)

mindenesetre ha neked igy jó, es boldog vagy igy, és nincs belole fizikai problemad, nemhiszem, hogy oka lenne a lelki problemara

:)


ne aggódj emiatt

2008. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem csoda hogy még élsz. Szerintem nem normális a súlyod, orvoshoz kéne menned.
2008. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is kórosan sovány vagy, ki kellene vizsgáltatnod magadat, hogy nem e valamilyen betegség okozza.
2008. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Jéééééézuuuuusoooom, mennyi?

Én 170cm vagyok és dupla annyi kilo mint te. Jó oké, én meg telt vagyok, mondjuk én meg nem tartom magam kövérnek, mert hiába soknak tünik kilóra, de nem folyok szét vagy ilyesmi xD Nem is hurkásodom, csak telt vagyok, kerekebb :]

Szerintem vizsgáltasd ki magad, mert ez igy nagyon nem normális. Lehet, hogy bérférged van vagy ilyesmi... Párom nővére kilora kb ennyi, de ő 155cm körül van... No de ő is úgy néz ki, hogy pálcika a lába, kicsi a teste és nagy feje van ahhoz képest, de a teste olyan mint egy 12 éves lányé (közben 24éves). Nem szép...

2008. okt. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

Irdatlanul sovány vagy. Szerintem ez nem esztétikus, de ha neked tetszik? Oké, a szépség részt letudtuk, de..


Az alultápláltságnak komoly következményei vannak. Itt nem az a kérdés hogy anorexiás vagy e vagy sem, hanem hogy szeretnél e teljes életet élni. Ha jól meggondoltad és igen a válaszod, akkor kezdj el többet enni aztán kezdj el sportolni (úszni, például), hogy egy kicsit erősödjön az szív, gerinc és egyéb izomzatod, illetve a csontjaid.

Ha tényleg nem megy magadtól akkor keresd fel az orvosodat, de én melegen ajánlom hogy még a közeljövőben menj el hozzá és vizsgáltasd ki magad, hogy minden rendben van e.

2008. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

Ez iszonyú kevés! Én 180 cm és 78 kg vagyok, és nem vagyok kövér! A te testmagasságodhoz szerintem minimum 65 kg kellene.

Anorexiás akkor vagy, ha szándékosan nem eszel, és kövérnek látod magad.

Szerintem menj el egy orvoshoz, mert ez tutira nem normális, és akár bele is halhatsz.

Étvágytalanságra nagyon jó a folsav!

2008. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a legvékonyabb ismerősöm 175 m és 50 kg. Tényleg nagyon vékony, oldalról nincs több 15 cm-nél a dereka szerintem. Kiállnak a csontjai. A combja olyan mint az én felkarom (pedig nem vagyok kövér, 168 cm és 60 kg vagyok). Te 12 kg-val vagy kevesebb nála, én komolyan el sem tudom képzelni, hogy milyen vékony lehetsz... Az eddig oké, hogy nem látod kövérnek magad (még jó!) és nem vagy anorexiás (bár szerintem azért nem teljesen normális az énképed mert csontsoványnak sem látod magad, pedig az vagy...), de más bajod szerintem lehet (pl. bélféreg ahogy előttem is írták). Menj el, vizsgáltad ki magadat! Ja, és az is fontos, hogy mindig ennyire vékony voltál, vagy régebben normál súlyod volt és lefogytál? Mert ebben az utóbbi esetben pláne utalhat betegségre!
2008. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Én nem lennék biztos benne, hogy aki csontsovány, mint az etiópok, és nem látja kövérnek (!) magát, csak "normálisnak", az nem anorexiás.. Szerintem az vagy, és ha nem akarsz belehalni (kb. 15% hal bele), sürgősen keress fel egy orvost!
2008. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%
Jól érzed magad a bőrödben? Nem vagy fáradékony? Nincsenek néha gyengeségi rohamaid, vagy nem gyorsul be a szívverésed? Meg vagy elégedve a külsőddel? Tetszel másoknak? Ha ezekre válaszolsz, megtudod, hogy van-e valami bajod. Ha jól érzed így magad, nem akarsz fogyni, és nincsenek fizikai problémáid, akkor nagy baj nem lehet. Tény, hogy általában egészségesebbnek tartják, ha valaki ezzel a magassággal legalább 50-60 kiló, de azért ez nem törvény.
2008. okt. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!