Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz az, hogy aki sok húst...

Igaz az, hogy aki sok húst eszik, annak büdösebb a "végterméke", mint annak aki főleg növényi táplálékot fogyaszt?

Figyelt kérdés
2017. jan. 17. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Én olvastam már mindkét verziót. Olyat is, hogy a növényitől lesz rosszabba a végtermék.

Szerintem azért ennél összetettebb.

Az biztos, hogy az egyoldalú táplálkozás sose jó, akármi is legyen az.

2017. jan. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem igaz. A székletben nem csak a megemésztett ételből származó melléktermékek, hanem pl. elpusztult bélbaktériumok is találhatók nem kis mennyiségben. Hogy kinek milyen bacijai vannak, és mennyire hatékony az emésztése, az eléggé egyéni, de nem attól függ, hogy csak növényeket vagy mindent eszik. Az állatoknak sem szagtalan az ürüléke, a növényevőké sem. Sok állatfajnál a (domináns) hímek ürüléke és vizelete erősebb szagú, mint a többi egyedé, és ezt a területük jelölésére használják.

Ettől függetlenül a szagok sokat elárulhatnak valaki egészségi állapotáról, emésztéséről. A bűzös széklet általában rossz emésztésről árulkodik.

2017. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én alig eszek húst, és ennek ellenére nagyon büdös...
2017. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!